Klauskite daktaro. COVID-19 (ne)užsikrėtusios daržovės ir esminė informacija apie šią ligą: ar amžius – tikrai svarbiausias?

Atsako medikai: jei ant sėklų bus koronaviruso pėdsakų, ar morkos ir ridikai išdygs užkrėsti? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – speciali medikų penkiaminutė, skirta žiūrovų klausimams apie koronavirusą. Į juos atsako: Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius, Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja, infektologė Estela Tamašauskienė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Auksė Mickienė.

Unikauskas pakeitė nuomonę: pagrindinis veiksnys, nuo kurio priklauso COVID-19 sunkumas, nėra amžius. Gegužės 6 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – itin svarbi ir nūdienai aktuali tema: kaip išgyventi susirgus COVID-19? Ar kovoje su šia infekcija amžius tikrai yra svarbiausias rodiklis? Gydytojas prof. Alvydas Unikauskas dalinasi, jo manymu, esmine informacija apie koronavirusą ir sveikimą nuo COVID-19. Tą jis daro ne vienas: mediko kompanijoje, kaip ir įprasta, laidos vedėja Liepa Norkevičienė. Prof. A. Unikausko teigimu, ypač svarbios keturios būklės, kurias pacientai turi ar ne prieš susirgdami COVID-19: cukrinis diabetas, širdies ligos, padidėjęs kraujospūdis ir nutukimas.

Ved. A. Unikauskas ir L. Norkevičienė.

js/mediateka-article-js