Veranda. Po gamyklomis pasislėpę bunkeriai, namų charakterį lemiančios užuolaidos ir elegantiškas svečių kambarys

Dar ne taip seniai sostinės Naujamiesčio rajonas garsėjo didelėmis gamyklomis, kuriose dirbo tūkstančiai žmonių. Sovietmečio Naujamiestyje buvo gaminama beveik viskas: nuo drabužių iki svaigiųjų gėrimų, nuo grąžtų iki sudėtingos elektroninės aparatūros. Šiandien kelios gamyklos dar veikia, tačiau didžioji dalis jau tapo istorija. Istorija tapo ir karo atvejui skirtos slėptuvės buvusių gamyklų rūsiuose.

Niekas nesuteikia namams tiek jaukumo, kiek užuolaidos: jos tarsi viso interjero pabaigtuvių vainikas, sukuriantis charakterį, namus paverčiantis elegantiškais ar išskirtiniais. Šiais laikais užuolaidų mados keičiasi itin dažnai – bent kas kelerius metus: sunkias klasikines keičia lengvos, margas – minimalistinės vienspalvės arba su faktūra. Visgi dailėtyrininkai teigia, kad visos mados tiesiog sukasi istorijos ratu.

Laikui bėgant, vienos prabangiausių ir puošniausių namų erdvių – svetainės, interjeras ir planas kito. Dar prieš kelis dešimtmečius svetainė buvo naudojama kaip atskiras kambarys, skirtas svečiams. Šiandien tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek butuose poilsio erdvė dažniausiai sujungta su virtuve. Neretai minimalistinio stiliaus būstuose valgomojo ir virtuvės zonoms atskirti įrengiamas pusbaris arba sala.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau