Klauskite daktaro. Medikų penkiaminutė, sporto nauda smegenų veiklai ir žilų plaukų kaltininkai

Į LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ žiūrovų klausimus atsako Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Auksė Mickienė ir Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė.

Kaip sportas yra susijęs su mūsų protine veikla? Štai Alvydas Unikauskas siūlo visiems gerai žinomą posakį „sportas – sveikata“ pakeisti ir sakyti taip: „sportas – smegenų sveikata“. Darant skirtingus pratimus, yra treniruojamos skirtingos raumenų grupės, o taip pat ir skirtingos smegenų zonos. Šįvakar bus analizuojama, kaip mažo ir didelio intensyvumo treniruotės veikia smegenis ne tik sporto metu, bet ir treniruotei pasibaigus.

Mokslininkai skelbia atradę ryšį tarp streso ir žilstančių plaukų. A. Unikauskas teigia: „Dėl žilų plaukų „kaltas“ yra kortizolis – streso hormonas, ir „bėk arba kovok“ efektas.“ Kaip nepražilti kuo ilgiau?

Ved. A. Unikauskas ir L. Norkevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau