Panorama. Klaipėdos savivaldybė po išklausytų atsakymų nušalinti Vinso Janušonio nesiryžo (su vertimu į gestų k.)

Lietuvoje COVID-19 infekcija patvirtinta 955 asmenims, pasaulyje – daugiau nei 537 tūkst. Lietuvoje virusas pareikalavo 16 gyvybių, šiandien patvirtinta, kad vakar Klaipėdoje mirė gamtos mokslų daktrarė Elena Stankūnienė.

Koronavirusu židiniais tampant vis daugiau ligoninių, sveikatos apsaugos ministras nurodė Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui tikrinti šias gydymo įstaigas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas – nepajudinamas. Steigėja – Klaipėdos savivaldybė – Tarybos posėdyje išklausė vyriausiojo gydytojo atsakymus dėl susidariusios situacijos, bet nušalinti jo nuo pareigų nesiryžo.

Prezidentas pasirašė subsidijas, verslui numatančias pataisas. Bet mokesčių ekspertai ir ekonomistai sako, kad įteisintas paramos modelis gali skausmingai smogti darbuotojams, nes neskatina verslo lįsti iš šešėlio, mažina dalies darbuotojų prastovose pajamas ir jau didina ne darbą, o rudeniop bedarbių gali dar padaugėti.

Premjeras paskelbė, kad brandos egzaminai šiemet bus rengiami. Planuojama, kad sesija prasidės birželio 22 d.

Prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė ir pasirašė dekretą, kad Seimo rinkimai įvyks spalio 11 dieną.

Vienos Europos šalys griežtina apsaugos priemones, kitos pradeda kalbėti apie karantino švelninimą. Gerų ženklų įžiūri ir Donaldas Trumpas, nors šalis vis dar fiksuoja rekordus.

Tarptautinis valiutos fondas kartoja, kad pasaulio ekonomika smuks labiausiai per 90 metų nuo Didžiosios depresijos, nuosmukį patirs bent 170 šalių.

Pieno gamintojai teigia, jei supirkimo kainos ir toliau mažės, gali tekti atsisakyti karvių ir uždaryti ūkius.

Nors apgyvendinimo paslaugos kaimo turizmo sodybose neuždraustos, karantinas ir apribotas judėjimas Velykų savaitgalį jas paliko be svečių.

Gimdančiųjų teisėms atstovaujančios nevyriausybinės organizacijos reikalauja atšaukti draudimą per karantiną gimdyme dalyvauti partneriams.

Nuo rytojaus einant į lauką ar parduotuvę privaloma dėvėti apsauginę kaukę ar kaip kitaip prisidengti veidą.

Lietuva rengiasi nuo rytojaus vakaro pradėti tikrinimą keliuose, kad Velykų savaitgalį žmonės vengtų nebūtinų kelionių. Bet kai kuriose šalyse sustiprintas tikrinimas keliuose jau sukėlė didelius kamščius.

Bibliotekos turimus kompiuterius ketina paskolinti moksleiviams, kurie iki šiol jų nuotoliniam mokymui neturi.

LRT pradeda iniciatyvą „Keliu vėliavą“ ir kviečia languose, balkonuose ar kiemuose iškelti trispalvę.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau