Nacionalinė ekspedicija. Seniausia kryžkelė, sakralinis kelias nuo Kryžių kalno iki Šiluvos ir Bumblausko egzaminas signatarams

Nors „Nacionalinė ekspedicija“ keliauja link kelionės pabaigos, šis bei tas dar liko nuveikti. Selemono Paltanavičiaus grupė lankosi Kurtuvėnuose, kuriuose mina seniausią Lietuvos kryžkelę, o čia pat aplanko ir 200 metų svirną.

Visai netoli – Šiauliai, kuriuose jau iš tolo žiba miesto pažiba – Šiaulių katedros smailė. Ji atsirado po to, kai katedros kupolas sudegė per gaisrą, o atstatyta buvo ne pagal Renesanso architektūrą. Šiaulius pažinti ekspedicija leidžiasi ir Chaimo Frenkelio viloje, kurioje paragauja ir žydiškų patiekalų.

Tuo tarpu kita grupė aplanko ir Kryžių kalną, kuriame išsiskiria ne tik neseniai padėti kryžiai Ukrainos kariams, bet stebimas ir pilkųjų musinukių jauniklių gyvenimas.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje istorikai miestą atpažįsta dar kitu kampu. Mokykla ypatinga – čia mokėsi net keturi Vasario 16-osios akto signatarai, kurių mintys atgimė mokinių lūpose. Jiems Alfredas Bumblauskas pateikia egzaminą!

Dienos kelionę ekspedicija pabaigė sakralioje žemėje – Šiluvoje. Aikštėje, jungiančioje Šiluvos bažnyčią su koplyčia, keliautojai susitiko su seserimi Modesta Juršėnaite.

Nuo kryžių kalno iki Šiluvos, nuo seniausios kryžkelės iki pažinties su Vasario 16-osios signatarais – laidoje „Nacionalinė ekspedicija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau