Nacionalinė ekspedicija. Laiko nepaliesti istorijos puslapiai, iš kūno ištraukti akmenys ir bauginanti raketų paleidimo aikštelė

„Nacionalinė ekspedicija“ tęsia savo kelionę po Žemaitijos kraštą ir vėl pasineria į nuotykius. Atvykę į Žemaičių Kalvariją, ekspedicijos dalyviai apžiūri religinius pamatus ir įsitikina šio miesto panašumu į Jeruzalę. Tačiau už viską labiau juos nustebina vienuolių biblioteka virš Žemaičių Kalvarijos altoriaus. Čia jie atranda ir XVIII ir XIX amžių istorinius veikalus, enciklopedijas ir patys prisiliečia prie istorijos.

Akmeningiausiame Lietuvos krašte ekspedicijos dalyviai apžiūri Mosėdžio akmenų muziejų. Čia jie sutinka ir nustebinusią vietą – akmenis, kurie buvo ištraukti net iš kūno.

Neaplenktas buvo ir seniausias Lietuvos ežeras ir tai, kas šalia jo – Šaltojo karo muziejus. Čia buvo įrengta amerikiečių taikinių sąrašuose įrašyta bazė. Joje buvo apžiūrėti raketų paleidimo urvai, išplanavimai ir įvairūs planai.

Apie tai, kaip buvo gaminamas kastinys, kur yra „paukščių viešbutis“ ir ką dar slepia Žemaitija – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Nacionalinė ekspedicija“.

Vadovas prof. Alfredas Bumblauskas.