Panorama. Policija ir toliau sulaukia pranešimų apie saviizoliacijos pažeidimus: gresia baudos (su vertimu į gestų k.)

Prieš valandą Lietuvoje patvirtinti dar 14 naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Tyrimai atlikti Santaros ir Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijose. 9 žmonės, kuriems nustatytas koronavirusas, – grįžę iš užsienio, 2 užsikrėtimai – klasteriniai, šalies viduje, kai galima atsekti, nuo ko žmogus užsikrėtė. Tarp jų yra užsienyje nekeliavęs medikas. 3 atvejai nustatyti mobiliuosiuose punktuose, dėl kurių aiškinamasi. Anksčiau šiandien buvo patvirtintas vienas, o praėjusią naktį – 7 užsikrėtusieji. Taigi šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatyti 63 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Patvirtinus, kad koronavirusu užsikrėtė Ukmergės ligoninės medikė, uždaromi visi ligoninės skyriai, išskyrus vidaus ligų ir slaugos. Karantine turės būti ir išrašomi pacientai, ir su kolege bendravę medikai.

Policija ir toliau sulaukia šimtų pranešimų apie saviizoliacijos pažeidimus, todėl teisingumo ministras Elvinas Jankevičius žada, kad jau netrukus baudos už karantino nesilaikymą nuo dešimčių eurų kils iki šimtų ar net tūkstančių. Juridiniams asmenims gali siekti net 6 tūkst.

Kauniečiams raginimai laikytis karantino skelbiami per garsiakalbius. Po miesto parkus ir kitas viešąsias erdves ratus suka pagal paskirtį jau nebenaudojamas greitosios pagalbos automobilis, per jo langą įspėjama laikytis atstumo ir kitų karantino nurodymų.

Išskirtiniame interviu BNS naujienų agentūrai prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad reikia būti kaip vienas kumštis, o kaltųjų ieškoti reikės vėliau.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius skelbia, kad šiuo metu užsienyje yra 5040 lietuvių, norinčių grįžti namo. Pastarosiomis dienomis keltais ir specialiais reisais jau parvyko 1340 tautiečių.

Europoje mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius perkopė 5 tūkst., o pandemijos epicentru tapusios Europos šalių vyriausybės stengiasi kovoti su virusu įvesdamos naujus apribojimus.

Kauno klinikos kreipėsi į mokslininkus pagalbos gaminant medicininius apsaugos skydus. Jų atsargos sparčiai senka kasdien daugėjant ligonių.

Vyriausybei pavojaus signalus siunčia savivaldybės. Įvairių apsaugos priemonių – vienkartinių kaukių, specialios aprangos – trūksta medikams, socialiniams darbuotojams, gyventojams. Kai kurios siuvimo įmonės perorientuoja darbą ir imasi gaminti medžiagines nemedicinines kaukes ir vienkartinius kombinezonus.

Dėl karantino keleivių vežėjai stabdo didžiąją dalį tolimojo susisiekimo maršrutų reisų. Šiaulių bendrovė „Busturas“, nuo šiandien atšaukusi visus tarpmiestinius, o nuo kitos savaitės ribosianti ir miesto autobusų maršrutus, tikina, kad tai daroma ne tik dėl saugumo reikalavimų, o ir dėl patiriamų milžiniškų nuostolių.

Dvi didžiausios pasaulio ekonomikos kaltina viena kitą dėl koronaviruso pandemijos. Kinija itin pyksta, kad Donaldas Trumpas koronavirusą vadina Kinijos virusu. Jungtinių Valstijų prezidentas atkerta, kad jis tik sako, kur virusas prasidėjo.

Kultūra. Kultūros įstaigos siekia užpildyti per karantiną atsivėrusią renginių tuštumą. Muziejai atveria savo fondus, rengia virtualias ekskursijas, festivalis „Kino pavasaris“ persikėlė į internetą, Nacionalinė filharmonija siūlo koncertus rinktis iš skaitmeninės muzikos salės fondų, teatrai kviečia spektaklius žiūrėti internete, rengia šokio pamokas. Vienas pirmųjų spektaklius transliuoti internete pradėjo Šiaulių dramos teatras – teatro spektakliai bus rodomi savaitgaliais tokiu pat laiku, kaip turėtų vykti tikrieji spektakliai teatre.

Ved. Eglė Bučelytė.

Su vertimu į gestų k.