Panorama. Pastarosios dienos – nepavydėtinos sportininkams: ieško būdų grįžti namo, stabdo treniruotes (su vertimu į gestų k.)

LRT TELEVIZIJA

2020.03.18 21:22

Šiandien Lietuvoje patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai, iš viso Lietuvoje jų nustatyta 33. Sveikatos apsaugos ministras pranešė apie pirmą neįvežtinį koronaviruso atvejį: tai - nuo dukros, grįžusios iš Didžiosios Britanijos, užsikrėtęs tėvas, pagal amžių priklausantis rizikos grupei. Taip pat paaiškėjo, kad šią savaitę koronavirusas buvo nustatytas Vilniaus Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojai.

Pradeda veikti dar 4 naujos laboratorijos, pasiruošusios atlikti tyrimus dėl koronaviruso nustatymo. Nuo šiandien Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali tirti ne tik savo pacientų ėminius, į jas galės būti vežami ir ėminiai iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Per karantiną bus ribojamas vaistų ir dezinfekcinių priemonių pardavimas – vieno vaisto bus galima įsigyti po vieną pakuotę. Pasak sveikatos apsaugos ministro, to reikia, kad vaistai ir dezinfekcinės priemonės būtų prieinamos kuo daugiau žmonių. Vaistinių atstovai sako, kad dėl to žmonėms per karantiną teks dažniau eiti iš namų pirkti vaistų, o tai nerekomenduojama.

Nors Vyriausybė ekstremaliąją padėtį dėl koronaviruso grėsmės paskelbė dar prieš tris savaites, per tą laiką į komandiruotes užsienyje vyko ne vienas valdininkas. Dalis jų grįžę karantine neužsidarė, esą, tuomet dar nebuvo privaloma.

Ankstų trečiadienio rytą iš Frankfurto prie Oderio į Kauną atvyko traukinys: juo iš Vokietijos grįžo 61 asmuo – daugiausia Lietuvos, taip pat Baltarusijos, Latvijos, Ukrainos piliečiai. Juos patikrino specialistai, neturėjusius kaip namo grįžti keleivius išvežiojo specialus autobusas, o užsienio piliečius pasitiko jų ambasadų atstovai.

Kelias namo: visame pasaulyje įstrigę keli tūkstančiai lietuvių ieško būdų, kaip sugrįžti

Šiuo metu pasaulyje keli tūkstančiai Lietuvos piliečių ieško kelių, kaip grįžti namo. Daugelis jų prašo Lietuvos pagalbos, nes Europos valstybės drastiškai riboja judėjimą. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad po vizito Varšuvoje šiek tiek atlėgo įtampa Lenkijos pasienyje, tačiau lengvieji automobiliai iš Lietuvos ir toliau nebus įleidžiami. Gera žinia, kad užstrigę tolimose šalyse ir turintys bilietus namo per Varšuvą bus įleidžiami į lėktuvus.

Atidarius antrą kontrolės punktą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje vilkikų eilės driekiasi toliau. Kalvarijos savivaldybė nutarė betoniniais blokais užtverti vietinės reikšmės kelius, kuriuos dažniausiai renkasi vežėjai iš Lenkijos. Jie užtveriami taip, kad netilptų vilkikai, bet galėtų pravažiuoti lengvieji automobiliai, mikroautobusai, specialusis greitosios pagalbos ar ugniagesių transportas. Lenkija savo pusėje tokius vietinės reikšmės kelius stacionariais užtvarais užblokavo jau sekmadienį.

Dėl koronaviruso grėsmės atšaukiama „Eurovizija“. Tai pirmas šio renginio atšaukimas per 64-erius metus.

Didžiausiame Europoje koronaviruso židinyje, Italijoje, užfiksuota pražūtingiausia diena – mirė 475 užsikrėtę asmenys. Senajame žemyne pirmą kartą užfiksuota daugiau mirties nuo COVID-19 atvejų nei Azijoje. Visame pasaulyje užsikrėtusiųjų daugiau nei 200 tūkstančių. Visose Europos Sąjungos šalyse užfiksuota COVID-19 atvejų. Bendrija stiprina kovos su pandemija priemones ir mėnesiui apriboja užsieniečių atvykimą į Europos Sąjungą.

Prekybos tinklui „Senukai“ informavus savo tiekėjus, kad stabdo mokėjimus už prekes, tokį žingsnį pasmerkė Ekonomikos ir inovacijų ministerija, pareikšdama, kad karantino paskelbimas neatleidžia nuo įsipareigojimų vykdymo. Sutarčių vykdymą dėl karantino stabdo ir tinklai „Čili pica“ bei „Moki Veži“. Pasak ekonomistų, tai gali sukelti pavojingą grandininę reakciją.

Kurį laiką delsusi Jungtinės Karalystės Vyriausybė stiprina kovos su koronavirusu priemones – nuo penktadienio uždaromos visos mokyklos. Jungtinės Karalystės Vyriausybė dėl atsako pandemijai sulaukė kritikos ne tik iš Europos Sąjungos, bet ir vietos gyventojų.

Jungtinių Valstijų kova su COVID-19: uždaryta siena su Kanada, jūrų laivyno karių pagalba, pažadai paremti oro linijas. Virusas palietė visas Jungtinių Valstijų valstijas.

Suskaičiavus didžiąją dalį Jungtinių Valstijų Demokratų partijos pirminių rinkimų Arizonoje, Floridoje ir Ilinojuje balsus, laimi buvęs viceprezidentas Joe Bidenas.

Per pastarąsias dienas iš treniruočių stovyklų būdų grįžti į gimtinę dėl koranaviruso grėsmės skubiai teko ieškoti ir geriausiems šalies sportininkams. Atletai gyvena be šeimų, treniruočių, o mintyse dvejonės, ar apskritai dar yra kam rengtis – Tokijo olimpinė svajonė daugumai sportininkų jau atrodo miglota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau