Kultūros diena. Atšauktas LMTA festivalis „Teatro dienos“: kokius spektaklius rengė jaunieji kūrėjai?

Valstybės požiūris į valstybės turtą: Klaipėdos karališkojo pašto likimas.
Klaipėdos Karališkojo pašto atvaizdą rastume senose graviūrose, fotografijose, atvirutėse, neprasprūsta jis ir pro šių dienų turistų foto kadrus. Pastatas matomas ir girdimas, mat jo 42 metrų bokšte įkurdintas miesto karilionas. Tačiau jau daug metų netyla kalbos, kad pastatas prastai prižiūrimas: stogas apaugo berželiais, o gražieji frontonai – žaliais apsauginiais tinklais. Galiausiai „Lietuvos paštas“ pareiškė, jog pastatas neatitinka šiuolaikiško pašto poreikių ir metas jį parduoti.

Atšauktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos festivalis „Teatro dienos“: kokius spektaklius rengė jaunieji kūrėjai?
Šis tradicija tapęs renginys buvo tarsi erdvė, kurioje įvyksta vienas pirmųjų jaunųjų teatro talentų ir profesionalių scenų atstovų dialogas. „Kultūros dienos“ kolegos praeitą savaitę buvo užsukę į skirtingas festivalio repeticijų lokacijas, kur spėjo užfiksuoti kūrybinius procesus.

Šiaulių dramos teatro spektakliai internete – galimybė pamatyti neišėjus iš namų.
Dėl koronaviruso grėsmės apsaugos priemonių ėmęsis Valstybinis Šiaulių dramos teatras savo žiūrovų be kultūros nepalieka ir pirmasis šalyje siūlo savaitgaliais spektaklius žiūrėti namie. Taip esą siekiama ne tik suteikti pramogą žiūrovams, bet ir skatinti juos nenusigręžti nuo teatro. Nuo šiol savaitgaliais ketinama rodyti ne tik naujausius, bet ir jau pamirštus, tačiau teatro istorijai svarbius spektaklius.

Laidos svečias – Denisas Kolomyckis, LRT PLIUS laidos „Kultūros diena“ redaktorius.
Kokie LRT sprendimai dėl kultūrinio turinio sklaidos koronaviruso pandemijos metu?

Naujienos iš užsienio. Kol užsienio kultūros pasaulyje dėl koronaviruso ribojami renginiai, o muziejai uždaromi, keramikos meistras iš Turkijos savo namuose kuria autentiškus keramikos gaminius.

Ved. Julijus Grickevičius.