Savaitė. Mūšis su nematomu priešu, kuriam įveikti milijardinių investicijų neužtenka: pasaulis užsidaro, kad laimėtų karą

Koronavirusas vis dar lieka nevaldomas.Valstybės mėgina „užsibarikaduoti“ nuo koronaviruso, uždaromos sienos, skelbiama nepaprastoji padėtis, skiriamos milijardinės sumos viruso plitimo stabdymui ir jo padariniams įveikti, tačiau padėtis negerėja.

Šią savaitę aptarti koronaviruso pasekmių Lietuvai, jos sveikatos, socialinei sistemai buvo susirinkusi Valstybės gynimo taryba. Politikai ramino, kad šalies rezervai leidžia tikėtis, jog smūgis ekonomikai nebus triuškinantis.

Skausmingu, bet būtinu žingsniu karantino įvedimą pavadino prezidentas Gitanas Nausėda. Koronavirusas keičia prezidento vizitų tvarkaraščius. Išskirtiniame interviu „Savaitei“ šalies vadovas atsakė į klausimus, kurie susiję su juo pačiu, tačiau pokalbis, žinoma, prasidėjo nuo Lietuvos pasirengimo dorotis su koronavirusu.

Koronaviruso pandemijai siaučiant pasaulyje ir mažėjant naftos paklausai, dvi didžiausios naftos eksportuotojos – Saudo Arabija ir Rusija – susipyko ir pradėjo kainų karą. Nors pastaruosius trejus metus ši partnerystė veikė, tačiau Rusijai nesutikus su OPEC šalių siūlymu mažinti gavybą, Saudo Arabija nusprendė nubausti Rusiją ir į rinką paleisti dar daugiau naftos.

Jei „Superantradienis“ demokratų pirminiuose rinkimuose kovą dėl partijos nominacijos pavertė dvikova, tai šią savaitę rinkimai parodė, kad dvikova gali būti trumpa. Buvusį viceprezidentą Joe Bideną paremia vis daugiau buvusių konkurentų, o jo rinkėjų grupė – ne tik aktyvesnė, bet ir platesnė.

Lietuvoje šią savaitę minėjome Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Kai kalbame apie tas tris dešimtis metų, dažniausiai prisimename socialinius, ekonominius ir politinius valstybės pokyčius. 58 procentai žmonių didžiuojasi tuo, ką Lietuva pasiekė per 30 metų. Ar galima kultūrą matuoti politikų metru ir kiek pasikeitė mūsų teatras, muzika ar menas nuo 1990-ųjų?

Ved. Nemira Pumprickaitė.