Savaitė. Vytauto Bako argumentai kol kas neįtikino nei prezidento, nei politikų, nei analitikų

Investuotojai dažnai sako, kad drugelio sparnų suplazdėjimas Brazilijoje gali sukelti tornadą Teksase. Šį kartą drugelis skrido Kinijoje, tačiau kur kils tornadas – iki šiol neaišku. Virusui išplitus visame pasaulyje, prognozuojamas pasaulio ekonomikos smukimas, nes sutrikus gamybai Kinijoje, stoja gamyba daugelyje pasaulio šalių. O raudonuojančios akcijų biržos signalizuoja, kad pasaulis atsidūrė ant sunkmečio slenksčio.

Pranešėjas, kurį Seimo narys Vytautas Bakas tikino taip saugantis, kad net ir savo vadovauto komiteto uždarame posėdyje kalbėjo tik užuominomis, šią savaitę tapo beveik viešas, kai BNS paviešino vadinamąjį Bako sąrašą. Kol kas Bakas atrodo vienišas, kaip ir prieš savaitę, kai Gitanas Nausėda, Seimo valdyba ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nepalaikė jo idėjos pradėti parlamentinį tyrimą žvalgybos institucijos, kuri neteisėtai rinko informaciją apie asmenis ir galbūt darė poveikį rinkimams.

Ingrida Šimonytė šią savaitę patvirtino, kad ji priima pasiūlymą būti pirmu TS-LKD rinkimų sąrašo numeriu. Tai reiškia, kad konservatorius į rinkimus ves nepartinė kandidatė. Tokį būdą per praėjusius rinkimus buvo pasirinkę „valstiečiai“, kai pirmasis sąrašo numeris buvo nepartinis Saulius Skvernelis. Beje, praėjusių rinkimų sėkmę jie nori pakartoti – premjerui yra pasiūlyta ir šiemetiniuose rinkimuose būti pirmuoju partijos sąraše. Saulius Skvernelis kol kas neatsakė nei taip, nei ne, nors mažai tikinčių, kad jis atsisakys. Bet „Savaitėje“ – Ingrida Šimonytė.

Ir Europa, ir Turkija šią savaitę desperatiškai dairėsi į Siriją ir kaltino viena kitą dėl migrantų bangos, kurią Turkija paleido Graikijos link. Džiaugėsi nebent Vladimiras Putinas, vėl parodęs, kad yra padėties valdovas. Ankara bando reikalauti Europos dėmesio skerdynėms, kurias Rusija ir Sirija rengia Idlibe ir mėgino nustumti jų pajėgas, kad neužplūstų nauja pabėgėlių banga. O kai nepasisekė – turėjo sutikti su laikinomis paliaubomis, kur Putinas nusileido tik tiek, kiek reikia toliau kiršinti Turkiją su kitomis NATO sąjungininkėmis.

Vieną dieną – neturintis precedento Donaldo Trumpo pokalbis su Talibano lyderiu, kitą dieną – Amerikos smūgiai Talibano kovotojams. Mat, vos Jungtinės Valstijos pasirašė susitarimą su Afganistano sukilėliais, taikos derybos įstrigo ir talibai vėl masiškai užpuolė Afganistano pajėgas. Vos Trumpas pažadėjo, kad Talibanas neleisi veikti užsienio grupuotėms, „Islamo valstybė“ surengė didžiulį išpuolį Kabule.

Jis matė, kaip Italijoje valdžią perima Musolinio fašistai, kaip Vokietijoje įsitvirtina Hitlerio naciai. Jis žinojo, kad II pasaulinio karo metais žydai buvo žudomi ne tik jo gimtojoje Italijoje, bet ir kitur Europoje, nors niekada to viešai nepasmerkė. Tai buvo milijonų tikinčiųjų dvasinis lyderis popiežius Pijus XII. Praėjus daugiau nei 60 metų po mirties, Vatikanas atvėrė jo apaštališkąjį archyvą. Bažnyčios hierarchai teigia nebijantys istorijos ir viliasi, kad nauji tyrinėjimai Pijų XII leis pažinti visai kitokį, nei ilgus metus jį vaizdavo komunistinė propaganda.

Mūsų atkurtos nepriklausomybės 30 metų archyvai byloja, kad per tuos metus nė vienai politinei jėgai nepavyko sumažinti atskirties ir skurdo tiek, kad ji nebūtų laikoma skauduliu. Lietuvos situaciją Europps Komisija savo šiųmetėje ataskaitoje pavadino krizine. Atskirtis nėra vienos Lietuvos bėda, su ja tenka dorotis daugeliui valstybių pasaulyje.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau