Veranda. Lukiškių aikštės klausimas, į madą grįžtanti drabužinė, art deco Kaune bei išskirtinis namas Žvėryne

Dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo diskutuojama nuo atkurtos nepriklausomybės pradžios. Viena svarbiausių Lietuvos aikščių, siejama šalies istorinė praeitimi ir ateitimi. Tačiau kodėl nesutariama dėl pagrindinio aikštės akcento – Laisvės memorialo?

Kur ir kaip patogiausia laikyti drabužius, batus, buities daiktus, kad jie neužimtų vietos, laiko tvarkant ir būtų lengvai atrandami kas rytą skubant po dušo į darbus. Kambarys drabužinė – vis dažnesnis modernus pasirinkimas.

XX amžius trečią ir ketvirtą dešimtmetį Kaunas klesti. Tuomet art deco stilius atkeliauja į Kauno inteligentų namus. Prabangus, modernus, daugiasluoksnis interjeras su tautiniais ornamentais įsigali būstuose. Kiek modernizmo architektūros ir interjerų Kaune išlikę iki šių dienų?

Architektas Alvydas Šeibokas išskirtiniame Vilniaus Žvėryno mikrorajone sukūrė unikalaus projekto privatų namą po šimtamečiu klevu. Didelėmis pastangomis išsaugotas medis žavi. Kaip ir namas, integruotas į gamtos prieblobstį ir pabrėžiantis landšafto išskirtinumą.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.