Klauskite daktaro. Kodėl nevalyti ausų – ne taip ir blogai, o kasdienis duonos vartojimas prilygsta nuodėmei?

Alvydas Unikauskas, regis, savo žiūrovus nori išmušti iš vėžių, teigdamas, jog valyti ausų nereikia. Šiam teiginiui argumentuoti specialistas pateikia tris priežastis: ausų valyti visai nebūtina, tai gali pakenkti, o siera ausyse nėra blogos higienos ženklas. Taip pat laidoje A. Unikauskas paaiškins, ką apie jūsų organizmą gali reikšti skirtingos spalvos ausų siera.

Anksčiau pagrindinis lietuvio maistas buvo duona, tačiau šiandien apie kasdienį jos vartojimą kalbama kaip apie nuodėmę. Daktaras Alvydas Unikauskas primena, jog seniau miltai buvę kitokie, sveikesni. Apskaičiuota, kad šių laikų lietuvis per metus vidutiniškai suvalgo 15 kilogramų duonos. Kokią įtaką mūsų sveikatai daro duonos valgymas ir kokios yra sveikesnės alternatyvos? Studijoje vieši jau 8-erius metus glitimo nevartojanti Jurgita. Moteris papasakos, kaip pasikeitė jos savijauta ir kokias duonos alternatyvas ji vartoja.

Rubrikoje „Kalba vaikai“ – jaunasis daržovių specialistas Oskaras Pranas Tamošaitis. Mažasis, paragavęs brokolį, nusimena: „Man jie kaip medžiai.“ Tačiau Oskaras žino tikrąją agurkų naudą: „Jų reikia tam, kad kojos būtų sveikos.“

Ved. Alvydas Unikauskas ir Liepa Norkevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau