7 Kauno dienos. Lietuvos trispalvės plevėsavimas sovietmečiu, Aleksoto istorija ir pokalbis su architektu Gintaru Prikockiu

Šią savaitę laidoje „7 Kauno dienos” matysite:

Nors sovietmečiu buvo griežtai baudžiama už Lietuvos trispalvės iškėlimą, vis tik atsirasdavo drąsuolių. Vieni už tai paaukojo gyvybę, o kiti atsipirko Sibiru. Susipažinsime su Algirdu Petrusevičiumi ir Sauliumi Dambrausku, kurie, nepaisydami griežčiausių bausmių ir kupini beribės drąsos, sovietmečiu sugebėjo iškelti Lietuvos vėliavą.

Tęsiame reportažų ciklą apie Kauno miesto rajonus. Šį kartą tai – Aleksotas. Pietvakarinėje Kauno dalyje, kairiajame Nemuno krante įsikūręs Aleksotas, kuriam priklauso: Marvelė, Freda, Kazliškiai ir pirma bei antra Birutės. Šiandien čia gyvena beveik 7 procentai Kauno miesto gyventojų. Laidoje sužinosite apie Napoleono kodeksą ir pirmuosius prokauniečius.

Pokalbis 450: architektas Gintaras Prikockis. Apie Kauną – miestą kaip idėją. Gintaras Prikockis kartu su žmona Asta neseniai pristatė naują savo knygą „Kaunas. Miestas kaip idėja“. Pasak architekto, Kaunas yra vienintelė Lietuvos vieta, savo istorijoje turėjusi keturias visiškai skirtingas ir iki šių dienų nesunkiai identifikuojamas gyvenimo idėjas, apie kurias plačiau papasakos laidoje.