Nacionalinė ekspedicija. Visomis jėgomis į Žemaitiją: Birutės kalno mitas, kontrabandos patikra ir kaip Jakilaitis „Saulės akmenį“ iš vagių pirko

Vasario 18-osios laidoje „Nacionalinė ekspedicija“ visomis jėgomis kimba į Žemaitiją – ragaujama šalta sriuba „cibulinė“, lietuviškas vynas, o pagrindine lankymo vieta tampa Gintaro muziejus. Čia ekspedicijos dalyvis Edmundas Jakilaitis sutinka ir pažįstamą objektą – gintaro luitą „Saulės akmuo“, kurį dar 2002 metais teko pirkti ir iš ne bet ko, o jį pavogusių asmenų!

Neaplenkiama ir Birutės kalno legenda – kol profesorius Bumblauskas dėsto kelias versijas, kodėl būtent čia yra šio vardo vieta, į diskusiją įsijungia ir savo versiją pateikia kuršininkas Mikelis Balčius.

Ekspedicija patraukia ir į Kretingą, kurioje susiduria su nemalonumais – priėmę per sieną pervežti kontrabandą jie patraukia muitininkų dėmesį – įvyksta kelioninių transporto priemonių patikra.

Kaip baigsis šis dėmesys iš pareigūnų ir kokiais kelias dar patrauks kelionės dalyviai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Nacionalinė ekspedicija“.