(Ne)emigrantai. Amerikos svajonė pagal Algimantą, likimo brolius gelbėjantis Aurimas bei klajonės, Karoliną grąžinusios į Lietuvą

Jungtinėse Amerikos Valstijose, viename Čikagos priemiestyje, ponas Algimantas Remeika dirba banke. Radviliškietis Amerikoje atsidūrė 1994 metais ir niekad nemanė, kad vieną dieną turės gerbiamą darbą šalyje, kur viską pradėjo skolų turėdamas daugiau nei pinigų, gyvens dideliame name ir vairuos gerą mašiną. Taip pat Algimantas nemanė, kad ateis diena, kai jis nugalės vėžį ir taps sveikuoliu, savo energija įkvepiančiu kitus Čikagos lietuvius. Vyras savo pirmąjį maratoną nubėgo būdamas 63 metų.

Prabangiame name Anglijoje, nutolusiame nuo Londono 90 kilometrų, jau dešimtmetį įsikūrę vyrai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Visi jie ne atostogauja, o priešingai – gydosi nuo alkoholizmo ir narkomanijos bei bando pakeisti savo gyvenimą. „Alfa centru“ pavadintame name kadaise gyveno ir lietuvis Aurimas Špokas, dabar jau tapęs dvasiniu ir moraliniu mentoriumi. Kaip jam sekasi padėti lietuviams atsikratyti baisiausių priklausomybių?

Karolina Slimavičiūtė po mokyklos baigimo nusprendė, kad nenori mokytis Lietuvoje ir sužinojusi apie puikias studijų galimybes Danijoje, patraukė būtent ten. Mergina ten nesijautė laiminga ir ilgai bėgo pati nuo savęs: vis blaškėsi po įvairias Europos šalis, nes tikėjosi, kad kažkur kitur bus geriau, bet galiausiai suprato: kad ir kur benuvyktum, bus savos problemos, savi iššūkiai. Todėl apsisuko ir grįžo ten, nuo kur pradėjo, į Lietuvą.

Socialinė dokumentika. Ved. Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.