Vartotojų kontrolė. Pasidaryti patiems ar pirkti: daržovių iš prekybos centrų požymiai ir užterštų vandenynų įtaka žuvų taukams

Įvairios salotos, krapai, bazilikai ar petražolės – tai tik maža dalis tų žalumynų, kuriuos daugelis perka ištisus metus. Iš tolimų ir šiltų kraštų atgabenti arba Lietuvoje su dirbtine šviesa užauginti – tokius pasirinkimus mums siūlo prekybininkai. Ko vertos tokios daržovės? Gal verčiau atsisakyti tokių žalumynų bei viską auginti namuose, ant palangių? Apie šį naudingų medžiagų turintį šaltinį bei jo kelią iki mūsų stalo – reportaže.

Žuvų taukus vartoja daugelis žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata. Tačiau ar jie išties yra būtini ir veiksmingi? Žinoma, kad jūros ir vandenynai yra užteršti arba teršiami,o žuvys šiuo atveju savyje kaupia sunkiuosius metalus. Iš kur žinoti, kad šių teršalų nėra ir žuvų taukuose? Ir kuo egzotiški yra banginio arba ryklio taukai? Ekspertai įvardija, kokios rūšies žuvys yra vertos atsidurti ant mūsų stalo taukų pavidalu ir ar įmanoma tokį produktą pasigaminti patiems.

Ved. Giedrius Drukteinis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau