Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Pasaulinis dėmesys dėl Normos vaidmens – Hasmik Papian: moteris turi būti dėmesio centre, jei ji gabi ir talentinga

Lemtingai praviros durys į vokalo studiją Jerevano konservatorijoje ir… smuikininkės karjeros siekusi Hasmik Papian nuėjo keliu, atvėrusiu visas didžiąsias operų sales – nuo La Scalos iki Metropolitan operos. Jaunatviška drąsa tik iš dabarties perspektyvų atrodo kaip neapgalvota rizika. „Taip beatodairiškai priimdamas pasiūlymus gali visai sužlugti, bet man pasisekė“, – sako ji.

Normos vaidmuo Varšuvoje, kurį reikėjo išmokti per penkias dienas, buvo didžiojo kelio pradžia. Paskui kvietimas į Boną, kur teko dainuoti su Plasidu Domingo, Šeril Milns, Džiuzepe Džiakominiu, o toliau – Viena – miestas, tapęs namais. „Nusprendžiau, jei negyvenu Jerevane, tai Viena – tas miestas, kuriame noriu gyventi. Muzikos megapolis tapo aikštele, iš kurios ji tapo pasiekiama viso pasaulio operos gerbėjams – Detroite, Vašingtone, Karnegio hole, Alberto hole“.

Normos vaidmenį ji atliko daugiau nei 150 kartų ir jos meistriškumas neliko nepastebėtas – „Washington Post” Papian įvertino kaip geriausią šių dienų Normą, pastatydamas į vieną gretą šalia didžiųjų operos divų – Montserrat Caballe ir Maria Callas. „Mano profesija – dovanoti gėrį žmonėms“ – sako operos solistė Hasmik Papian ir priduria: moteris turi būti dėmesio centre, jei ji gabi ir talentinga.

Ved. Nomeda Kazlaus.