Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Mamos meilę švaistęs rašytojas Roy Jacobsen: mačiau, kaip ji kankinasi

Laidos svečias – Roy Jacobsen – žymus norvegų rašytojas, šiaurietiškos dvasios dainius. O koks savitas jo kelias į literatūros olimpą! Rašytojo gyvenimo vingiai primena kontrastingą ir gaivališką Norvegijos gamtą. „Labai dramatiška kaita – čia saulė šviečia, čia per akimirką audra viską apverčia aukštyn kojomis“, – sako jis. Tačiau visada svarbiausia – žmogus. Jis kenčia, bando prisitaikyti, svajoja ir žengia pirmyn.

Paties rašytojo gyvenimas – tarsi dramatiško turinio filmas. Sunkiai perprato pirmąsias raides pradžios mokykloje – jis visiškai neišmoko nei skaityti, nei rašyti, kol nesutiko stebuklingo, gerojo trolio – žmogaus – Mokytojo iš didžiosios raidės, padėjusio susivokti ir atgauti pasitikėjimą. Audringa paauglystė, nusikalstama grupuotė, joje buvo vienas iš lyderių – tai irgi faktai iš rašytojo biografijos. Bei 35 paros „šaltojoje“, kurios pakeitė kūrėjo gyvenimą...

„Buvau žvejys, stačiau namus, mokytojavau, dirbau viską, kad pragyvenčiau, ir visą tą laiką rašiau“. Šiandien Roy Jakobsen – vienas garsiausių šiuolaikinių norvegų rašytojų. Lietuvos skaitytojai gerai įvertino jo knygas „Neregimieji“, „Balta jūra“, o pagal jo scenarijų sukurtas filmas „Artėjanti Valhala“ yra populiarus daugelyje šalių.