Veranda. Filmų erdvės, racionalios virtuvės ir skandinaviškas minimalizmas

Laidoje „Veranda“:

Praėjusių metų pirmąją dieną IT projektų vadovas Marius ir jo žmona, nekilnojamo turto agentė Laura, iš nuosavo namo persikėlė į keturių kambarių butą miesto centre. Vyšniauskai naujuosius namus įsirengė per keturis mėnesius ir tapo vieno portalo, skirto interjerams, konkurso nugalėtojais.

Apie pastarųjų metų virtuvių tendencijas kalbantis dizaineris Dalius Razauskas tikina, kad įsirengiant virtuvę neverta pasiduoti dominuojančioms spalvų madoms. Naudingiausia įsivaizduoti, kaip virtuvė atrodys po 10 ar 15 metų. Ir, svarbiausia, virtuvė turi būti ilgaamžė. Tad nenuostabu, jog tokių baldų gamyba – viena sudėtingiausių ir brangiausių.

Populiaraus BBC serialo „Karas ir taika“ pirmąją seriją peržiūrėjo daugiau kaip šeši milijonai pasaulio žmonių. Tačiau mažai kas iš jų žino, kad XIX amžiuje Tiškevičių dvaras, kur ir buvo filmuoti serialo epizodai, bei dvaro pokylių salė garsėjo ne tik prabanga, bet ir modernumu. Tuomet iš Tiškevičių dvaro į Vilnių buvo nutiesta pirmoji telefono linija. O kaip atrodė tuometės dvarų pokylio salės?

XX amžiuje pasaulis sparčiai kito. Industrinė revoliucija. Modernizmas. Išryškėjo skandinaviško dizaino bruožai. Aiškios, paprastos linijos, minimalizmas ir funkcionalumas. Tai neužmušė estetikos. Tačiau atmetė chaosą, netvarką, nereikalingus daiktus. Skandinaviškame interjere žaidė šviesios spalvos, neutralūs atspalviai, išryškėjo pastelinis koloritas. Ar Lietuvoje turime autentiško skandinaviško stiliaus pavyzdžių?

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau