7 Kauno dienos. „Inkariukų“ gamyba Kaune, Lapių sąvartyno uždarymas ir apie kartų konfliktą perduodant turtą su Benjaminu Žemaičiu

LRT Plius

2019.12.08 11:29

Šią savaitę laidoje „7 Kauno dienos“ matysite: tęsiame pasakojimų ciklą apie Kauno gyvenamuosius rajonus. Šį kartą tai – Vilijampolė. Kartu su istoriku Jonu Paliu tyrinėsime Vilijampolę ir jos įžymybes: tarpukariu statytą stadioną, Kauno fabrike gamintus „Inkariukus“, privačiame kieme pastatytą šv. Mergelės Marijos Lietuvos laisvės koplyčią ir Lietuvos mafijos tėvu vadinamo Henriko Daktaro Varnių gatvėje stovintį liūdnai pagarsėjusį Daktarų gaujos barą „Vilija“.

Apie aukščiausią dirbtinį kalną, gaminantį elektrą ir kitais metais išaugsiančius komunalinius mokesčius: po penkerių metų uždaromas Lapių sąvartynas. Regioninis Lapių sąvartynas jau yra pasiekęs aukščiausią leidžiamą aukštį – 126 metrų virš jūros lygio. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, iki 2030 metų Lietuvoje sąvartynų turėtų visai nebelikti.

Pokalbis 450: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, gamybinės įmonės valdybos pirmininkas, ilgametis verslo bendruomenės puoselėtojas Benjaminas Žemaitis. Apie verslą, palikimą ir užprogramuotą kartų konfliktą perduodant turtą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau