LRT forumas. Nėra pažado – yra streikas: nesulaukę didinamų atlyginimų dėstytojai imasi protesto, Vyriausybė vėl žada ieškoti pinigų

Prie mokytojų, ugniagesių ir kitų atlyginimais nepatenkintų grupių jungiasi aukštųjų mokyklų dėstytojai. Akademinė bendruomenė sako, kad valdžia sulaužė pažadą padidinti universitetų darbuotojų atlyginimus bent 10 procentų. Svarstant biudžetą paaiškėjo, kad tiek nenumatyta. Docento atlyginimas šiuo metu siekia apie 1000 eurų – panašiai tiek, kiek pageidauja uždirbti universiteto absolventas.

Tuo metu, premjeras beda pirštu į pačią akademinę bendruomenę ir klausia – kiek per trejus metus aukštajame moksle įvyko pokyčių? Akademikai jau imasi protesto akcijų ir net žada streikuoti. Taigi kas vyksta akademinėje bendruomenėje?

Laidoje dalyvauja: VDU rektorius Juozas Augutis; Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša; Aukštųjų mokyklų profsąjungos pirmininkas Sigitas Vaitkevičius; Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas; VU TSPMI docentė Nerija Putinaitė; Ministro Pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas ir KTU fakulteto dekanas Ainius Lašas.

Ved. Raigardas Musnickas.