LRT forumas. Rimantas Dagys apie vaikų apklausas: kambarių pristatėme visur, o psichologų taip ir neliko

Nuo nepriklausomybės atgavimo vaiko teisių apsaugos srityje Lietuva smarkiai patobulėjo. Susitarėme ir įstatymu uždraudėme visų rūšių smurtą prieš vaikus, patyčių lygis šalies mokyklose pagaliau pradėjo mažėti, atrodo, kad sėkmingai įgyvendiname Lietuvos be globos namų reformą.

Tačiau nevyriausybininkai tvirtina, kad vis dar yra priversti daugiavaikėms Lietuvos šeimoms kasti šulinius, dengti stogus, dienos centruose maitinti vaikus, pirkti jiems žieminius batus, gelbėti vaikus nuo begalinio skurdo ir apleistumo. Valdžia skurdą vis dar įvardija kaip pagrindinę kliūtį efektyviam vaiko teisių užtikrinimui. Psichologai sako, kad Lietuvos vaikų patiriamo psichologinio smurto mastai neramina, o šios rūšies smurtas klesti net ir pavyzdingomis laikomose šeimose.

Kaip Mato reformą pakeitė vaiko teises Lietuvoje? Šįkart apie tai diskutuoja socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Seimo Šeimos ir vaiko gerovės pakomitečio pirmininkas Rimantas Dagys, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ direktorė Rasa Dičpetrienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Vytauto Dydžiojo universiteto profesorius, Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertas Jonas Ruškus ir vaikų bei paauglių psichiatras Linas Lušnys.

Ved. Raigardas Musnickas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau