Veranda. Kontroversijų sankirtoje: kova dėl paminklų, plastikinių šiaudelių keitimas makaronais ir pasalūniškas „greenwashas“

Paminklai mieste. Dėl paminklų mieste kaunamasi nuolatos. Ypač kenčia su nesena istorija susiję monumentai, kurie visai laikais griaunami ir keičiami kitais. Teiginys, jog buvęs generolo Ivano Černiachovskio paminklas buvo aukštesnės meninės vertės, nei jo vietoje pastatytas monumentas himno kūrėjui Vincui Kudirkai, gali sukelti karą.

Kaip ruošiamės gyventi be plastiko? Nuo 2021 m. Europos Sąjungoje turi nelikti daugumos vienkartinių indų. Būtent jie sudaro daugiau nei pusę visų vandenynuose tyvuliuojančių atliekų kalnų. Tarp jų plaukioja ir milijardai plastikinių šiaudelių. Ar makaronai gali pasitarnauti vietoje šiaudelių?

Namai medžiuose. Romos imperijos laikais patricijai mėgdavo lėbauti nameliuose, įrengtuose medžiuose. Kaligula ten ir snausdavo, ir priiminėdavo svečius. Mūsų dienomis namų medžiuose idėja vėl klesti. Medžiuose kuriamos ne tik privačios buveinės, bet ir viešbučiai, restoranai bei poilsio apartamentai.

„Greenwash“ banga skalbia planetą. Dėl ekologijos dalykų susirėmė visi. Valstybių vadovai, politinės partijos, karališkų šeimų nariai. Net vaikai. Visi kalba apie grėsmę planetai ir dėl ekomąstysenos kaunasi tarpusavyje. Tačiau greta progresyvių požiūrių radosi ir nauja kategorija – „greenwashas“ – kai interesai dangstomi populistiniais šūkiais ir šliejamasi prie ekotematikos siekiant kelti savo populiarumą bei gerinti reputaciją.

Ved. V. Baublienė ir A. Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau