Kultūros diena. Tarpinė „Vilnius Mama Jazz“ stotelė: lietuvių džiazo vitrinoje – trylika nemokamų koncertų

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Įpusėja festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Nuo šiandien džiazo klausytojai kviečiami į ketvirtą kartą vyksiančią lietuvių džiazo vitriną – trylika nemokamų koncertų, kuriuose – vieni ryškiausių mūsų šalies džiazo kolektyvų. Viena didžiausių šio savaitgalio kulminacijų – dviejų išskirtinių džiazo virtuozų, Vladimiro Čekasino ir Vladimiro Tarasovo, pasirodymas.

„Tai mano brandžiausias kūrinys scenoje“, – sako choreografas Taurūnas Baužas, kartu su režisiere Gintare Radvilavičiūte šį vakarą Klaipėdos lėlių teatre pristatantis spektaklį „Meistras“, sukurtą pagal gerai žinomą rašytojo Michailo Bulgakovo romaną. Drąsus režisierės ir šokėjo bandymas pažvelgti į pasaulį Meistro akimis virto monospektakliu, kuriame bežodis Meistras prabyla per objektus ir judesį.

Girdėjome ne vieną pasaulio lietuvių sėkmės istoriją. Lietuvą jie garsina politiniais, kultūros ar mokslo pasiekimais. Ar išties jais didžiuojamės? Kokią Lietuvą regi užsienyje gyvenantys lietuviai? Į šiuos ir daugumą kitų klausimų siekia atsakyti Vytauto Didžiojo universitete prasidėjęs Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas.

Kokia atsinaujinusi „Kultūros diena“ be gyvo pokalbio? Šįkart jis sukasi apie „Metų knygos rinkimus“ ir knygą „Gintaro kambarys“, kurios autorė – studijoje viešinti rašytoja Giedrė Kazlauskaitė.

Laidos pabaigoje – tradicinė žinia iš užsienio. Volfgango Amadėjaus Mocarto muzika pakylėja. Ji – nemirtinga, nors pasaulis iki šiol nežino, kur tiksliai yra muzikos genijaus amžinojo poilsio vieta. Mocarto legenda privilios muzikos gerbėjus ir kolekcininkus į aukcioną, kuriame bus parduodamas šio kūrėjo vaikystės portretas, garsaus Veronos dailininko tapytas 1770-aisiais.