Kultūros diena. Naujausioje teatro „Atviras ratas“ premjeroje – atviras dialogas apie tėvus ir vaikus

LRT

2019.11.12 18:30

Aštuonioliktas tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“.
Kol vis dar rekonstruojamas Nacionalinis dramos teatras, tapęs nuolatiniais tarptautinio festivalio namais, renginys persikelia į Šiuolaikinio meno centrą. Čia penkias dienas skambės ne tik aktualus, originalus ir kokybiškas džiazas – nauja erdvė atveria savo galimybes: festivalio svečiai kviečiami ir į kino filmo peržiūrą, meno parodas.

Naujausioje teatro „Atviras ratas“ premjeroje „Tik suaugusiems“ – atviras dialogas apie tėvus ir vaikus.
Jau šį trečiadienį „Menų spaustuvės“ Kišeninėje salėje teatras „Atviras ratas“ sostinės publikai pristatys naujausią spektaklį – kūrybinį tyrimą, keliantį klausimus: kaip ir kada mes iš vaikų tampame suaugusiais? Kaip ir kada mes užaugame? „Tik suaugusiems“ – režisieriaus Justo Tertelio premjera, analizuojanti atsakomybės, brandos ir melo temas.

Neįprastų Kauno miesto erdvių pritaikymas kultūros renginiams.
Muziejai, teatrai, įvairių festivalių rengėjai ieško neatrastų erdvių miestuose – vis dažniau fortas, apleistas namas, bažnyčia ar parkas tampa renginio vieta. Kūrėjai teigia, kad taip lengviau pasiekti žiūrovus, o kartais paprasčiausiai nėra kultūrinių erdvių, kuriose būtų galima įgyvendinti sumanymus.

Laidos svečias – „Lietuvos kultūros tarybos“ administracijos vadovas Mindaugas Bundza, su kuriuo kalbamės apie tarybos darbą, užregistruotas paraiškas, problemas, kurios menininkams kyla dėl jų pildymo bei menininkų konfrontaciją su NVO sektoriumi. Taip pat klausiame ir apie Baltijos jūros valstybių kultūros tarybų susitikimą Vilniuje.


Užsienio naujienos: JAV vyksta Doris Day aukcionas. Amerikiečių kino žvaigždė Doris Day
gerai pažįstama kino mėgėjams. Praėjus beveik metams po legendinės aktorės mirties rengiamas jos relikvijų aukcionas. Kolekcininkai galės įsigyti keturis Doris Day pelnytus „Auksinio Gaublio“ apdovanojimus, jos pianiną ir dar 800 daiktų, kuriuos paliko viena didžiausių šeštojo ir septintojo dešimtmečių kino žvaigždžių

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau