Stop juosta. Maršrutas nr. 93 – Jelgava. II dalis. Keliaujame į Tervetės sanatoriją, Jelgavos viešbutį ir kalbamės apie lietuvių ir latvių panašumus

LRT Plius

2019.11.10 10:30

Laidos „Stop juosta“ maršrutas nr. 93 – Jelgava. II dalis. Šio maršruto veikėjai: Rygos technikos universiteto profesorius, architektas Janis Krastinš, Tervetės reabilitacijos centro darbuotoja Daina Kaufmanė, Jelgavos architektė ekspertė Aija Ziemelniecė ir VDU istorikas doc. dr. Kastytis Antanaitis.

Tęsdama pažintį su Jelgava, laidos „Stop juosta“ komanda kartu su ekspertais modernizmo ženklų ieškos Tervetės „Raudonojo kryžiaus“ sanatorijoje, kuri laikoma vienu geriausių gydomosios kurortinės architektūros pavyzdžių visame pasaulyje.

Taip pat „Stop juostos“ komanda aplankys prabangų tautinio stiliaus Jelgavos viešbutį, reprezentavusį nepriklausomą Latvijos valstybę.

Maršruto pabaigoje – atlikėjų Zanės ir Endijaus Rozkalnių daina ir pokalbis apie latvių bei lietuvių mentaliteto panašumus ir skirtumus bei Aijos Ziemelniecės išsaugotas močiutės tautinis kostiumas.