Panorama. Zapyškio bažnyčios kieme – ne žaliuojanti pievelė, o betono aikštė

Alytaus nuostoliai. Dar 7-iuose iš Alytaus gaisro paveiktos teritorijos atrinktuose mėginiuose rastas didesnis dioksinų kiekis – pieno užterštumas kai kur normą viršijo tris kartus ir daugiau. Pasak žemės ūkio ministro, kompensuoti ketinama visą įrodytą žalą.

Nuo sausio įsigalios nauji reikalavimai, kuriais siekiama efektyviau diagnozuoti insultą. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos šiandien pristatytas naujoves, į gydymo įstaigą žmogus turės būti pristatytas ne vėliau kaip per vieną valandą nuo iškvietimo. Be to, medikai turės pranešti gydymo įstaigai apie atvežamą pacientą, kad jam atvykus nedelsiant būtų galima imtis skubių tyrimų ir gydymo.

Nežymėti policijos automobiliai. Policija planuoja įsigyti kelias dešimtis nežymėtų automobilių. Pareigūnai sako, tai viena efektyviausių greičio kontrolei stiprinti skirtų priemonių. Kitais metais planuojama, atsiras ir dar 130 vidutinio greičio ruožų, taip pat pusšimtis stacionarių greičio matuoklių. Dar 30 tokių įrenginių žadama sumontuoti ir sostinės gatvėse.

Išbetonuota Zapyškio bažnyčia. Dėl prie architektūros paminklo Zapyškio bažnyčios liejamos betono aikštės – architektų ir visuomenės kritika. Projekto autorius, architektas Gintaras Prikockis sako, kad taip atkuriama prie bažnyčios buvusi aikštė, o betonas - tinkamiausia medžiaga. Šiandien Kultūros ministerija, išsikvietusi Kauno paveldosaugininkų vadovą, žada aiškintis, ar projektas derintas laikantis visų procedūrų.

Protestuotojai užpuolė Irano konsulatą. Mažiausiai trys protestuotojai nušauti per protesto akciją prie Irano konsulato Irake. Didžiojoje dalyje Irako jau daugiau kaip mėnesį vyksta milžiniški prieš vyriausybę ir politinę sistemą nukreipti protestai.

Indijos sostinė imasi veiksmų prieš taršą mieste. Nuo šiandien kasdien, pakaitomis, tik pusė privačių automobilių galės išvažiuoti į gatves. Naujajame Delyje oro tarša didžiausią leistiną normą viršiją daugiau kaip dešimt kartų, o gyventojai skundžiasi, kad jau ne tik sunku kvėpuoti, bet ir skauda kūną. „Greenpeace“ ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl oro taršos anksčiau laiko Indijoje miršta daugiau kaip milijonas gyventojų.

Ant Tauro kalno, po nugriautais buvusiais Profsąjungų rūmais, aptikta didžiulė slėptuvė. Ji buvo įrengta dar sovietmečiu, rengiantis galimai karo grėsmei. Pasak Vilniaus savivaldybės, artimiausiu metu bus sprendžiamas bunkerio likimas, tačiau jį greičiausiai teks nugriauti.

Berlyno sienos griūties 30-metis. Vokietijoje šią savaitę bus minimas Berlyno sienos griuvimo 30-metis, pakeitęs ne tik šalies, bet ir Europos istoriją. Panoramos reportažų serijoje pristatysime, kas dėjosi Berlyne 89-aisiais, ir kas pasikeitė per dešimtmečius po Vokietijų suvienijimo.

Berlyno sienos griūtis bus paminėta šį šeštadienį. Speciali laida ir koncertas Vilniaus Lukiškių aikštėje „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“ per LRT bus transliuojama nuo 18:45 val. Nemokamame koncerte ir grupių „Antis“, „BIX“, „Už Tėvynę“, „Poliarizuoti stiklai", „Kardiofonas“ lyderiai.

Dumblėjantį ežerą valys žuvys. Radviliškio rajone dumblėjančius vandens telkinius nuspręsta valyti į pagalbą pasitelkus specialias, fitoplanktonu mintančias žuvis. Šiandien didžiausias rajone Arimaičių ežeras įžuvintas trimis tonomis baltųjų amūrų. Tikimasi, kad jau po poros metų bus matyti rezultatai. Plačiau apie tai pasakoja kolegė Aina Mizgirdė.

Kultūros naujienos: rytoj Vilniuje, grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ atidaromos dviejų menininkų Mikalojaus Vilučio ir Rimanto Sakalausko parodos. Galerija jau antrą dešimtmetį tęsia parodų ciklą, skirtą rečiau viešinamam piešinio žanrui, rengia skirtingų sričių menininkų - skulptorių, grafikų - piešinių parodas.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau