7 Kauno dienos. Pretenzijos patekti į UNESCO sąrašą, Kauno ir Vokietijos draugystė bei modernistiniai tarpukario pastatai

Vokiečių dienos. Kauno miestas ir Vokietijos Lipės apskritis šventė 30-ies metų bendradarbystės jubiliejų. Vokietija - viena svarbiausių ir daugiausiai į Kauną investuojančių šalių, tad ši partnerystė – visai neatsitiktinė. Jos dėka šiandien ne tik plečiasi verslo partnerystės, bet ir meno sklaida. Bendrystė su Lipės regionu prasidėjo dar 1988-aisiais metais, griūvant sovietinei santvarkai. Po metų jau buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

„Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ – retoriškai klausia lenkų teatro trupė „Baj“, į Kauno lėlių teatro scenos vidurį statydama medinę dėžę, iš kurios palaipsniui išsiskleidžia istorija vaikams apie Antrojo pasaulinio karo lenkų vaikus pabėgėlius. Su režisiere Eva Piotrovska, spektaklio vertėja Hana Šumilaite ir aktoriais diskutuosime apie neįprastą vaikiško repertuaro temą, kviečiančią vaikus diskusijai apie skaudžias istorines temas.

Nuo modernaus iki šiuolaikinio. XX amžiaus architektūra ir jos paveldas. Kaunas perėmė estafetę iš Tel Avivo, kuriame pernai vyko pirmasis modernizmo miestų forumas. Šiemet Europos ir JAV specialistai rinkosi Kaune, mieste, kurio tarpukario modernistiniai pastatai turi pretenzijų patekti į UNESCO sąrašą.

Pokalbis 450: tarptautinio modernizmo miestų forumo vienas iš organizatorių, KTU architektūros ir statybos instituto mokslo darbuotojas, architektūros istorikas – Vaidas Petrulis. Sužinosite, kas yra modernus miestas ir ar realu, kad Kaunas galėtų būti įtrauktas į UNESCO sąrašą?