Panorama. Grybauskaitės kritika: mokesčių didinimas – bolševizmą menanti klaida, neatvesianti į gerovės valstybę

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Vaizdo įrašas su kiškiu socialiniame tinkle „Facebook“ išplito praėjusią savaitę.

Gaisras Alytuje: ministrė pripažino klaidas, bet atsistatydinti neketina. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako prisiimanti atsakomybę ir pripažįsta, kad organizuojant ekologinės nelaimės Alytuje likvidavimą klaidų neišvengta, tačiau atsistatydinti neketina. Gyventojai, daugiausia iš Alytaus miesto ir rajono, surinko per 27 000 parašų, ragindami ministrę atsistatydinti. Ar reikšti ministrei interpeliaciją, ketina svarstyti ir Seimo opozicija.

Šiandien „Dienos temoje“ – vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Valdančioji koalicija nusprendė nutraukti koalicinę sutartį su partija „Tvarka ir teisingumas“. Bendradarbiavimas nutraukiamas, nes, valdančiųjų teigimu, partija šiurkščiai pažeidė koalicijos sutartį ir prarado savo frakciją Seime. Po vakar nepavykusio balsavimo dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo valdančiųjų partijų taryba sprendžia, ar tebeturi daugumą Seime kitų metų biudžetui priimti.

Prezidentės kritika. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad mokesčių didinimas lėtėjant ekonomikai yra klaida ir primena bolševizmo laikus. Anot jos, norint kurti gerovės valstybę, reikia ne atimti ir perdalyti, o sudaryti sąlygas ekonomikai vystytis ir valstybei užsidirbti. Didinti mokesčius esą verta tik esant labai giliai krizei.

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą. Sunkvežimio konteineryje Greiso miestelyje už 40 kilometrų nuo Londono buvo rasti 39 žmonių palaikai. Sunkvežimio vairuotojas, 25-erių metų Šiaurės Airijos gyventojas sulaikytas, jis įtariamas dėl nužudymo ir bus laikomas areštinėje, kol vyks tyrimas. Policija stengiasi nustatyti aukų tapatybes, iš kokių jie šalių, bet tai užtruks. Pasak policijos pareigūnų, sunkvežimis atvyko iš Bulgarijos.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas spaus surengti pirmalaikius rinkimus, jei Europos Sąjunga pasiūlys ilgesniam laikui atidėti „Brexitą“. Po to, kai Bendruomenių rūmai iš principo pritarė „Brexito“ įstatymui, bet nesutiko jo patvirtinti per tris dienas, B. Johnsonas įstatymą „pristabdė“. Dabar Europos Sąjunga turi spręsti, ar sutikti atidėti „Brexitą“ dar kuriam laikui.

Keisis policijos vadovas. Vyriausybė nusprendė atleisti Liną Pernavą pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Galutinį sprendimą turėtų priimti prezidentas. Tačiau naująjį policijos vadovą, pasikeitus tvarkai, skirs jau ne prezidentas, o Vyriausybė.

Siūloma nedemonstruoti tabako gaminių. Vyriausybė pritaria siūlymui drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabaką ir jo gaminius, tačiau draudimo įsigaliojimą atideda dvejiems metams. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad draudimas turėtų sumažinti tabako prieinamumą ir rūkymo patrauklumą jaunimui.

Atminimo lenta Romualdui Ozolui. Vilniuje atidengta signatarui, filosofui Romualdui Ozolui skirta atminimo lenta. Ji pakabinta ant namo Teatro gatvėje, kur ilgą laiką gyveno filosofas.

Kultūros naujienos: Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras rengia Felikso Bajoro kūrybos vakarą. Vokalinės muzikos koncertui repetuojamos kūrinių, sukurtų pastaraisiais metais ir prieš penkiasdešimtmetį, premjeros. Pasak kompozitoriaus, Antano Baranausko eiles aukštaičių tarme perrašius bendrine lietuvių kalba, jos buvo sugadintos.

Dingęs Jošua Kovarskio paveikslas. Jošua Kovarskio darbus Vilniaus Gaono Žydų muziejaus Tolerancijos centrui padovanoti pasiūlė jo giminaičiai, sūnėnas ir dukterėčia, muziejų pasiekė 28 jo darbai, didžiaformatės drobės, kurtos 6–7-ajame dešimtmečiuose. Darbai buvo saugomi tiesiog namuose, ne specialiose patalpose, todėl daugelį jų reikėjo restauruoti.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau