Panorama. Grybauskaitės kritika: mokesčių didinimas – bolševizmą menanti klaida, neatvesianti į gerovės valstybę

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų. Tai patvirtino anatominį tyrimą atlikusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, kiškis nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių. Anot tarnybos, kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kraujavimas kvėpavimo takuose. Vaizdo įrašas su kiškiu socialiniame tinkleFacebookišplito praėjusią savaitę.

Gaisras Alytuje: ministrė pripažino klaidas, bet atsistatydinti neketina. Vidaus reikalų ministrė ``````162Rita Tamašunienė163`````` sako prisiimanti atsakomybę ir pripažįsta, kad organizuojant ekologinės nelaimės Alytuje likvidavimą klaidų neišvengta, tačiau atsistatydinti neketina. Gyventojai, daugiausia Alytaus miesto ir rajono, surinko per ```214215``` 000 parašų, ragindami ministrę atsistatydinti. Ar reikšti ministrei interpeliaciją, ketina svarstyti ir ``````240Seimo opozicija241``````.

ŠiandienDienos temoje“ – vidaus reikalų ministrė ``````254Rita Tamašunienė255``````.

Valdančioji koalicija nusprendė nutraukti koalicinę sutartį su partija „``````272Tvarka ir teisingumas273``````“. Bendradarbiavimas nutraukiamas, nes, valdančiųjų teigimu, partija šiurkščiai pažeidė koalicijos sutartį ir prarado savo frakciją Seime. Po vakar nepavykusio balsavimo dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo valdančiųjų partijų taryba sprendžia, ar tebeturi daugumą Seime kitų metų biudžetui priimti.

Prezidentės kritika. Kadenciją baigusi prezidentė ``````358Dalia Grybauskaitė359`````` sako, kad ``````364mokesčių didinimas365`````` lėtėjant ekonomikai yra klaida ir primena bolševizmo laikus. Anot jos, norint kurti gerovės valstybę, reikia ne atimti ir perdalyti, o sudaryti sąlygas ekonomikai vystytis ir valstybei užsidirbti. Didinti mokesčius esą verta tik esant labai giliai krizei.

Esekso Pietryčių Anglijoje policija tiria siaubingą žmonių kontrabandos nusikaltimą. Sunkvežimio konteineryje Greiso miestelyje ```466467``` kilometrų nuo Londono buvo rasti ```478479``` žmonių palaikai. Sunkvežimio vairuotojas, ```488489```-erių metų Šiaurės Airijos gyventojas sulaikytas, jis įtariamas dėl nužudymo ir bus laikomas areštinėje, kol vyks tyrimas. Policija stengiasi nustatyti aukų tapatybes, kokių jie šalių, bet tai užtruks. Pasak policijos pareigūnų, sunkvežimis atvyko Bulgarijos.

Didžiosios Britanijos premjeras ``````568Borisas Johnsonas569`````` spaus surengti pirmalaikius rinkimus, jei Europos Sąjunga pasiūlys ilgesniam laikui atidėtiBrexitą“. Po to, kai ``````600Bendruomenių rūmai601`````` principo pritarėBrexitoįstatymui, bet nesutiko jo patvirtinti per tris dienas, B. Johnsonas įstatymąpristabdė“. Dabar Europos Sąjunga turi spręsti, ar sutikti atidėtiBrexitądar kuriam laikui.

Keisis policijos vadovas. ``````664Vyriausybė665`````` nusprendė atleisti Liną Pernavą pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Galutinį sprendimą turėtų priimti prezidentas. Tačiau naująjį policijos vadovą, pasikeitus tvarkai, skirs jau ne prezidentas, o ``````716Vyriausybė717``````.

Siūloma nedemonstruoti tabako gaminių. ``````726Vyriausybė727`````` pritaria siūlymui drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabaką ir jo gaminius, tačiau draudimo įsigaliojimą atideda dvejiems metams. Sveikatos apsaugos ministras ``````766Aurelijus Veryga767`````` teigia, kad draudimas turėtų sumažinti tabako prieinamumą ir rūkymo patrauklumą jaunimui.

``````790Atminimo lenta791`````` Romualdui Ozolui. Vilniuje atidengta signatarui, filosofui Romualdui Ozolui skirta ``````810atminimo lenta811``````. Ji pakabinta ant namo Teatro gatvėje, kur ilgą laiką gyveno filosofas.

Kultūros naujienos: Vilniaus ``````840Šv. Kristoforo kamerinis orkestras841`````` rengia Felikso Bajoro kūrybos vakarą. Vokalinės muzikos koncertui repetuojamos kūrinių, sukurtų pastaraisiais metais ir prieš penkiasdešimtmetį, premjeros. Pasak kompozitoriaus, Antano Baranausko eiles aukštaičių tarme perrašius bendrine lietuvių kalba, jos buvo sugadintos.

Dingęs Jošua Kovarskio paveikslas. Jošua Kovarskio darbus Vilniaus Gaono Žydų muziejaus Tolerancijos centrui padovanoti pasiūlė jo giminaičiai, sūnėnas ir dukterėčia, muziejų pasiekė ```948949``` jo darbai, didžiaformatės drobės, kurtos ```960Borisas Johnsonas961```–```962Rita Tamašunienė963```-ajame dešimtmečiuose. Darbai buvo saugomi tiesiog namuose, ne specialiose patalpose, todėl daugelį reikėjo restauruoti.

Ved. Eglė Bučelytė.