7 Kauno dienos. Kauno Laisvės varpas, Gruzijos meno ir skonio namai bei betoninių sienų tapyba su Audra Fiseriene-Toleikyte

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšte stovi vienas iš svarbiausių karilionų varpų – Laisvės varpas, pirmą kartą suskambėjęs prieš 100 metų. Kartu su istorikais prof. dr. Valdu Rakučiu bei dr. Aušra Jurevičiūte aiškinsimės, kodėl kiekvienas varpas turi savo vardą bei kaip čia taip išėjo, kad Laisvės varpas, skirtas Vilniaus Gedimino pilies bokštui, taip ir liko Kaune.

Laidos „7 Kauno dienos” komanda svečiuosis Gruzijos meno ir skonio namuose, kur laukia pažintis su Luiza – graike, užaugusia Gruzijoje, jos dukra Kristina, gimusia jau Lietuvoje ir anūke Karolina. Tai trys kartos, kurių širdyse po lygiai – Gruzijos ir Lietuvos.

Šančių rajonas išgyvena tikrą renesansą: nuo protestų akcijų ir kovos už žaliąją Nemuno pakrantę iki vietos menininkų bei gatvės freskų. Nuo pat gimimo Šančiuose gyvenanti menininkė Audra Fiserienė-Toleikytė nusprendė įamžinti šio rajono gyvenimą ant betoninės sienos.

Pokalbis 450: nekilnojamo turto bendrovės vadovas Edvinas Mamedovas ir jo garsusis kvartalas Žemųjų Šančių rajone, prikeltas naujam, moderniam gyvenimui.