Klauskite daktaro. Alvydo Unikausko teigimu, cukrinis diabetas – įveikiamas: viskas prasideda nuo atsparumo insulinui

Kuo susiję žarnynas ir stresas? Ryšys tarp emocijų bei virškinimo trakto – labai glaudus. Mūsų žarnyne yra apie 500 bakterijų rūšių, 9 mln. unikalių bakterinių genų. Jeigu sutrinka žarnyno mikroflora (ypač jei trūksta bifido ir lakto bakterijų), keičiasi smegenų cheminė sudėtis. Jūsų organizme esantys mikrobai gamina baltymus, kurie atlieka svarbų vaidmenį. Pvz., dėl žarnyno bakterijų trūkumo, jums gali trūkti baltymų sudedamosios dalies – aminorūgščių. Būtent dėl jų trūkumo jus gali kamuoti depresyvios nuotaikos. Jeigu trūksta kitos rūgšties – triptofano, kuris skatina natūralaus serotonino gamybą, jūs dažnai būsite be nuotaikos, sutriks miego kokybė. O štai žarnyno sienelėje įsitaisiusi enterinė nervų sistema kontroliuoja ne tik virškinimą, bet ir psichinę sveikatą.

Kita tema – cukrinis diabetas. Nugalėkite jį su šiomis penkiomis paslaptimis. Neretai girdime, kad cukrinis diabetas yra nepagydoma liga ir teks vartoti vaistus visą likusį gyvenimą. Panašiai yra su Alzheimerio liga ir kitais susirgimais. Daug ligų yra laikomos lėtinėmis ir nepagydomomis.
Gamta mums davė sveiką kūną, bet mes sugebame jį išbalansuoti savo netinkamu elgesiu ir jis suserga. Pašalinus išbalansuojančias priežastis jis pradeda sveikti pats. Pažiūrėję šią laidą suprasite, kad cukrinį diabetą sukeliantis atsparumas insulinui gali būti pašalintas ir jūs pradėsite sveikti. Palaipsniui.