LRT RADIJO žinios. Rusijoje du vyrai nuteisti dėl smurto per antivyriausybinius protestus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien traukiasi iš Valstiečių ir žaliųjų partijos. Šį sprendimą jis teigia priėmęs, nenorėdamas, kad dėl jo šalinimo spręstų rytoj besirenkanti partijos taryba.

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Briuselyje. Šiandien jis susitiks su pareigas paliekančiais bei naujai išrinktais Europos vadovų tarybos pirmininkais ir Europos Komisijos vadovais. Pasak prezidento vyriausiosios patarėjos Astos Skaisgirytės, susitikimuose didžiausias dėmesys bus skiriamas naujam Bendrijos politiniam ciklui.

Rusijoje du vyrai nuteisti dėl smurto per antivyriausybinius protestus. Vienam 28 m. aktyvistui, kuris kaltinamas policininkui sudavęs smūgį per šalmą, teismas skyrė trejus metus kalėjimo, kitam už panašų nusikaltimą – trejus su puse metų. Abu kaltinimus neigia, o jų šalininkai sako, kad tokios bausmės neproporcingos. Šie vyrai dalyvavo pastaraisiais mėnėsiais vykusiose demonstracijose dėl laisvų Maskvos Dūmos rinkimų. Sekmadienio balsavime kai kuriems opozicijos atstovams dalyvauti neleista. Kandidatai kaltinami klastojus juos remiančių rinkėjų parašus, nors šie tai neigia ir Rusijos valdžią kaltina susidorojimu.

Atnaujintais duomenimis, šią savaitę Bahamuose praūžęs uraganas pareikalavo mažiausiai 20 gyvybių. Tai paaiškėjo tarnyboms tęsiant gelbėjimo darbus bei ieškant dingusiųjų. Baiminamasi, kad žuvusiųjų skaičius dar nėra galutinis. Uraganas Karibų jūros regione esantiems Bahamams smogė pirmadienio naktį. Daugiausia žalos pridaryta Abako salose, kur kai kurios gyvenvietės buvo nušluotos nuo žemės paviršiaus. Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad skubios pagalbos reikia maždaug 70 tūkst. gyventojų.

Iranas pranešė, nesilaikysiantis dar daugiau 2015 metais pasiekto branduolinio susitarimo sąlygų. Prezidento Hassano Rouhani teigimu, nuo penktadienio šalis pradės gaminti centrifugas, kurios sodrina branduolinių ginklų gamyboje naudojamą uraną. Teheranas jau anksčiau laužė įsipareigojimus dėl sodrinto urano atsargų, taip reaguodamas į pernykštį Jungtinių Valstijų sprendimą vienašališkai pasitraukti iš branduolinės sutarties. Pagal ją Iranas buvo įsipareigojęs apriboti savo branduolinę programą mainais į jam taikomų ekonominių sankcijų sušvelninimą.

Šiaurės Korėja nurodė Jungtinėms Tautoms išsiųsti dalį savo personalo. Šis sprendimas motyvuojamas tuo, kad organizacijos programos esą neveikia dėl priešiškų jėgų politizavimo. Sumažinti darbuotojų skaičių nurodyta Jungtinių Tautų plėtros programai, Pasaulio sveikatos organizacijai ir vaikais besirūpinančiai UNICEF. Žiniasklaidos kalbinti diplomatai sako, kad tokiu nepagrįstu sprendimu Šiaurės Korėja tik pakenks savo žmonėms. Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad daugiau nei 10 mln. šalies piliečių – maždaug pusei jos gyventojų – reikalinga pagalba, jiems trūksta visaverčio maisto ir medikamentų.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.