LRT RADIJO žinios. Kartu su ministrų kabineto pokyčiais ateina ir permainos atitinkamose ministerijose

Kartu su postus paliekančiais ministrais Eimučiu Misiūnu, Roku Masiuliu bei Giedriumi Siurpliu trauksis ir jo politinio pasitikėjimo tarnautojai. Ar dėl pokyčių Vyriausybėje keisis ministerijų kanclerių, ministrų patarėjų ir viceministrų ateitis, bus sprendžiama kai pareigas pradės eiti nauji ministerijų vadovai. Pasak dabartinio Žemės ūkio viceministro Dariaus Liutiko, sprendimas gali priklausyti ir nuo to, kokiai partijai priklauso ministras ir ar turi jis patirties kuruojamoje srityje. Postą paliekantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad ateidamas į ministeriją jis pakeitė visus artimiausius komandos narius – tačiau sako, kad taip nebūtinai turi elgtis jo įpėdinis. Šiuo metu trijose pokyčių sulauksiančiose ministerijose dirba keliolika politinio pasitikėjimo tarnautojų.

Maždaug pusė Vartotojų teisių apsaugos tarnyboje išnagrinėjamų vartotojų ir verslininkų ginčių išsprendžiama taikiai – radus abi šalis tenkinantį sprendimą. Tokius rezultatus rodo šių metų vartotojų prašymų analizė. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyriaus vedėjos Giedrės Nenartavičiūtės teigimu, tai, kad vartotojai vis geriau išmano ir įstatymus, ir savo teises, atspindi statistika. Daugiausiai nesutarimų turi tendenciją iškilti dėl drabužių ir avalynės, taip pat mobiliųjų telefonų, kompiuterių ir įvairios kitos technikos. Žmonės paprastai skundžiasi dėl šių prekių kokybės, nepilnos komplektacijos ar kainų neatitikimų.

Įvairiose Lietuvos vietose šiandien minimos pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos 145-osios gimimo metinės. Ukmergės rajone, Užulėnio kaime – Smetonos gimtinėje – bus atidengtas prezidento paminklas. Šiose iškilmėse dalyvaus ir dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda. Istorikė Ingrida Jakubavičienė sako, kad kalbant apie Antaną Smetoną, per daug akcentuojamos jo padarytos klaidos arba, kaip sako mokslininkė, „nelieka vietos įvertinti tikrai labai gerus ir teisingus sprendimus, mat šis žmogus 1902 m. grįžęs į Vilniu, praktiškai iš karto įsiliejo į lietuvių bendruomenės veiklą bei kryptingai dirbo 16 metų, tapo pačiu autoritetingiausiu lietuvių bendruomenės nariu“.

Šiaurės Korėja į Japonijos jūrą paleido dvi trumpojo nuotolio balistines raketas – šią informaciją skelbia Pietų Korėja. Tai jau penktas toks Pchenjano žingsnis per keletą pastarųjų savaičių. Jeigu raketų paleidimas bus galutinai patvirtintas, Šiaurės Korėja savo veiksmais pus pažeidusi 11 Jungtinių Tautų Saugumo tarybos rezoliucijų. Pchenjanas raketas paleido po to, kai JAV prezidentas patvirtino gavęs „labai gražų laišką“ iš Šiaurės Korėjos lyderio. Donaldas Trumpas teigia, nesantis patenkintas Korėjos pusiasalyje vykdomais raketų bandymais. Kim Jong Inas aiškina, kad tai yra atsakas į amerikiečių bendras karines pratybas su Pietų Korėja.

Amerikos prezidentas palaiko masinius reidus, per kuriuos sulaikyta beveik 700 dokumentų neturinčių migrantų pietnėje šalies dalyje. Pasak Donaldo Trumpo, tai yra efektyvus būdas pristabdyti nelegalų sienos kirtimą. Šešiuose Misisipės miestuose vykę reidai buvo didžiausi iš kada nors surengtų vienoje valstijoje per visą šalies istoriją. Reidai surengti po to, kai savaitgalį ginkluotas vyras Teksase nušovė 22 žmones.

Orai.