LRT RADIJO žinios. Ariogaloje rengiamas politinių kalinių ir tremtinių sąskrydis „Su Lietuva širdy“

29-ąjį kartą Ariogalos Dubysos slėnyje rengiamas sąskrydis „Su Lietuva širdy“, į kurį renkasi politiniai kaliniai ir tremtiniai. Sąskrydį sveikins prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausybės atstovai, Seimo nariai, „Misija Sibiras“ dalyviai. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas sako, kad sąskrydžio dalyviai ne tik dalinsis prisiminimais, bet ir aptars bendruosius valstybės politikos klausimus, taip pat tremtinių socialines garantijas.

Valdžiai laidus, Rusijos opozicija Maskvoje šiandien rengia dar vieną antivyriausybinį protestą. Duotas leidimas susirinkti iki 100 tūkst. žmonių. Opozicija reiklauja teisės dalyvauti sostinės valdžios rinkimuose rugsėjį. Šiandienos akcijoje pagrindiniu opozicijos lyderiu, siekiančiu Maskvos Dūmos mandato nebus – Aleksejus Navalnas, kaip ir Dmitrijus Gudkovas nuteisti 30 parų arešto. Vakar Maskvos teismas už dalyvavimą praėjusį savaitgalį nesankcionuotame mitinge laisvės atėmimo bausmę skyrė 88 žmonėms. Dar šimtai protesto dalyvių gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn. Rusijos valdžia kai kuriuos opozicijos mitingo dalyvius kaltina kėlus riaušes. Už tai gręsia iki 15 metų kalėjimo.

JAV prezidentas pareiškė norintis, kad naują branduolinę sutartį pasirašytų tiek Rusija, tiek Kinija. Donaldas Trumpas teigia, kad jo administracijos atstovai kalbėjo su šiomis valstybėmis ir abi jos esą buvo labai sujaudintos. Šis Trumpo komentaras pasirodė po to, kai Jungtinės Valstijos pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties ir ji nustojo galioti. Amerikos vadovo teigimu, nauja sutartis būtų puikus dalykas pasauliui ir jis tiki, kad tokia bus pasirašyta. Jungtinės Valstijos apie pasitraukimą iš daugiau kaip 30 metų galiojusio susitarimo paskelbė vasarį, apkaltinusios Rusiją disluokuojant naujo tipo sparnuotąsias raketas ir taip pažeidžiant sutartį. Ji abiems šalims numatė draudimą kurti ir bandyti antžemines raketas, galinčias nešti branduolinį ginklą nuo 500 iki 5,5 tūkst. kilometrų.

Rumunijos premjerė atleido iš darbo švietimo ministrę po jos viešų komentarų apie pagrobtą ir nužudytą penkiolikmetę. Premjerė pareiškė, kad ministrės pastabos rodo supratimo stoką. Paauglė buvo pagrobta ir nužudyta praėjusią savaitę kai bandė autostopu grįžti namo. Švietimo ministrė, komentuodama šią situaciją pareiškė, kad yra mokyta nesėsti į mašiną su nepažįstamais bei pridūrė, kad neketina kaltinti aukos ir jos tėvų. Ministrė yra trečias valdžios atstovas, netekęs darbo dėl šio rezonansinio įvykio. Prieš tai pareigų neteko Rumunijos policijos vadovas, atsistatydino vidaus reikalų ministras. Žmonių pasipiktinimą ir protestus sukėlė faktas, kad pagrobtai mergaitei tris kartus pavyko paskambinti pagalbos numeriu ir pateikti detalių apie tai, kur ji laikoma, tačiau pareigūnai atvyko tik po 19 valandų, kai mergaitė jau buvo nužudyta.

Įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ atstovai skelbia, kad maudytis jūroje ties Klaipėda – saugu. Šio pareiškimo sulaukta, pasklidus žiniai, kad Baltijos jūroje susidarė tinkamos sąlygos daugintis fibriobakterijoms ir uostamiesčio paplūdimiuose buvo paimti papildomi vandens mėginiai. Šią situaciją LRT RADIJUI pakomentavo „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Orai.