LRT RADIJO žinios. Dalis moksleivių vis dar ieško laikino darbo

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais ir kandidatais į ministrus atnaujintame kabinete. Šiandien šalies vadovas susitiks su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka. Jį Nausėda buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste. Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį tarsis dėl Prezidento Gitano Nausėdos siūlymo atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Šalies vadovas inicijavo vadiinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano atleidimą. Analogišką procedūrą praėjusią savaitę prezidentas inicijavo kitam įtariamajam – Apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui. Jis šiemet turėjo išeiti į pensiją. Be minimų trijų, korupcijos byloje įtariami dar penki teisėjai. Aukščiausiojo ir apeliacinio teismo teisėjus prezidentas atleidžia pritarus Seimui. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis anksčiau sakė, kad paremtų šalies vadovo siūlymą atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Įtarimai byloje taip pat pateikti šešiems advokatams. Iš viso įvairaus pobūdžio nusikaltimais įtariamii 48 asmenys, nagrinėjama per šimtą galimų nusikalstamų veikų.

Įpusėjus vasaros atostogoms dalis moksleivių vis dar ieško laikino darbo. Užimtumo tarnyba sako, kad į jaunimo darbo centrus kasdien kreipiasi keliolika moksleivių. Tuo metu valstybinė darbo inspekcija primena, kad įdarbinant paauglius taikomi griežtesni reikalavimai ir apribojimai. Darbo ginčų komisijos atstovės Irinos Janukevičienės teigimu, svarbu, kad darbdavys sudarytų tinkamą darbo sutartį ir užtikrintų saugias sąlygas.

Europos Sąjungoje planuojant nuo 2022-ųjų visiems naujiems automobiliams įdiegti greičio ribotuvus, pasak ekspertų, tai gali sumažinti avarijų skaičių keliuose. Esą naujos technologijos užfiksuoja greičio ribojimo ženklus ir taip sumažina automobilio greitį iki leistino.

JAV prezidentas pranešė, kad Kinijai bus įvesti nauji muitų mokėsčiai. Jie galios prekėms už daugiau nei 300 mlrd. dolerių. Dešimties procentų tarifai kiniškoms prekėms, tarp jų – išmaniesiems telefonams, kūdikių drabužiams įsigaliuos nuo rugsėjo 1 d. Donaldas Trumpas taip pat apkaltino Kiniją nesilaikant anksčiau duotų pažadų pirkti didelius kiekius žemės ūkio produkcijos iš Jungtinių Valstijų.

Šiaurės Korėja atliko dar vieną, jau trečią raketų bandymą per pastarąsias 8 dienas. Kokios konkrečiai raketos paleistos, nežinoma. Ankstesnius bandymus Šiaurės Korėja pavadino įspėjimu dėl bendrų Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos karinių pratybų. JAV prezidentas Donaldas Trumpas sako nematantis gresmės dėl naujo Šiaurės Korėjos bandymo.

Saudo Arabijos vyriausybė praneša, kad nuo šiol šalies moterys į užsienį galės keliauti be vyro globėjo leidimo. Iki šiol jos turėjo gauti sutuoktinio, tėvo arba giminaičio leidimą. Pagal naują tvarką pasą kelionei į užsienį galės gauti vyresnės negu 21 metų moterys. Moterims šalyje taip pat pirmą kartą bus leidžiama registruoti vaiko gimimą, santuoką arba skyrybas.

Orai.