Savaitė. Kurstomos aistros Seime dėl NSGK vadovo paieškų bei pirmųjų Gitano Nausėdos vizitų užsienyje vaisiai

Per pirmąjį vizitą užsienyje prezidentas Gitanas Nausėda kvietė Varšuvos ir Briuselio dialogui, o ne sankcijoms. Jau kitą dieną Lenkijos premjeras vylėsi, kad naujoji Europos Komisija bus supratingesnė. Bet tikėtinas būsimas jos vicepirmininkas iškart atšaldė: esą ji bus tokia pat ryžtinga.

Su Briuseliu į ginčą dėl pažeidžiamų teisės viršenybės principų įsivėlę Lenkijos valdantieji pirmieji suskubo savintis naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pergalę Europos Parlamente.

Seime kitą savaitę rengiamasi balsuoti dėl Sauliaus Skvernelio kandidatūros į vyriausybės vadovo postą. Prezidentas pateikė jo kandidatūrą parlamente ir susitiko su valdančiųjų lyderiais aptarti vyriausybės formavimo. Po susitikimo Saulius Skvernelis patikslino, kad 3 ministrai tikrai bus keičiami – žemės ūkio, susisiekimo ir vidaus reikalų. Prezidentas pageidauja, kad savo postus išsaugotų krašto apsaugos, finansų, ekonomikos ir užsienio reikalų ministrai.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo paieškos Seime kursto aistras ir plieskia žodžių karus. Į Vytauto Bako vietą siūlomas Dainius Gaižauskas sako, kad Bakas pirmininko postą naudoja rinkimų kampanijai - esą pasitraukęs iš valstiečių frakcijos jis kuria naujus politinius planus. Anot Gaižausko, Bakas pustrečių metų su valstiečiais NSGK nariais net nebendravo.

Ukrainoje ką tik užsidarė balsavimo apylinkės, Aukščiausiosios Rados rinkimų nugalėtojai ims aiškėti po kelių valandų. Naujoje Radoje iki 70 procentų mandatų gali atitekti politikos naujokams, kurie „žalio supratimo“ neturi, ką reiškia būti parlamentaru.

Prieš 50 metų visas pasaulis stebėjo, kaip žmogus žengia pirmuosius žingsnius Mėnulyje. Amerikiečių programa „Apollo“ buvo didžiausias pasiekimas kosmose. Prancūzų „Figaro“ paskaičiavo, kad tuomet ir brangiausias. Jis kainavo 4,5 procento tuometinio JAV BVP, šiandienos skaičiavimu tai būtų maždaug 150 milijardų eurų.

Choakinas Gusmanas, geriau žinomas kaip Neūžauga, arba El Čapo, ketvirtį amžiaus buvo laikomas įtakingiausiu narkotikų prekeiviu pasaulyje. Iš vargingos šeimos virtęs nuožmiu turtuoliu, kuris siaubingais būdais kankino priešus, įsakinėjo žudyti net giminaičius ir labai norėjo pamatyti apie save sukurtą filmą, likusį laiką turėtų praleisti ypač didelio saugumo kalėjime Kolorado valstijoje, toli nuo Meksikos, kur kelis kartus akiplėšiškai pabėgo iš kalėjimų.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau