Savaitė. Gitano Nausėdos planai verčia kilnoti antakius, o kaipgi prezidento patarėjų reputacija?

Gitano Nausėdos patarėjai: Aistis Zabarauskas, Antanas Bubnelis, Algė Budrytė, Ieva Ulčickaitė, Jūratė Šovienė, Asta Skaisgirytė-Liauškienė, Jaroslavas Neverovičius, Simonas Krėpšta, Povilas Mačiulis. Manoma, kad Nacionalinio saugumo grupės vadovas galėtų būti Vytautas Jonas Žukas.

Žadėjęs atsistatydinti ir, visgi, toliau tęsiantis savo politines pareigas Saulius Skvernelis, panašu, bus emocingas ir formuojant Vyriausybę. Nors partijos, pasirašiusios sutartį, suformavo koaliciją ir pasiskirstė ministerijas, premjeras teigia, kad ne Vyriausybė svarsto apie ministerijas, o štai pats S. Skvernelis ministrų postus derins su prezidentu.

Studijoje viešintis Valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rytoj, liepos 15-ąją, vyksiančiame partijos posėdyje, be kita ko, turėtų būti apspręsta ir Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio pozicija. Taip pat V. Sinkevičius teigia manąs, kad partija savo pasitikėjimą prarandanti dėl per dažnų kombinacijų partijos viduje, konfliktų ir Seimo pirmininko svarstymo.

Paaiškėjus, kad Jungtinės Karalystės ambasadorius Donaldą Trumpą net ne viešai įžeidinėjo, o tik privačiai rašė, ką kalba Amerikos parlamentarai, spauda ir ekspertai, Trumpas pareiškė, kad su juo nebeturės jokių reikalų. Apstulbusi Anglija teigia, kad jokia šalis taip nesielgė jau labai ilgai.

Kai pirmosios Rusijos oro gynybos sistemos dalys pasiekė Turkiją, Vašingtonas nutilo, nors dvejus metus kartojo perspėjimus ir stabdyti karinį bendradarbiavimą, ir imtis ekonominių sankcijų. Tyla – dar vienas Vyriausybės, Kongreso ir prezidento nesusikalbėjimo pavyzdys.

Prieš savaitę Parlamento rinkimuose Graikija vėl atsigręžė į tradicinę dešiniąją naujosios demokratijos partiją. Graikija – pirmoji patyrusi, kad populistinės idėjos nedaug turi bendra su realybe, todėl šalies gyventojai atsigręžia į tradicinę partiją.


Nuo kitų metų skrydžiai iš Prancūzijos brangs – bus įvedamas ekologijos mokestis. Oro linijoms piktinantis, „žalieji“ įspėja – šio mokesčio maža.