Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracija I d. Jono Basanavičiaus pagerbimas, priesaika Seime ir rikiuotė Nepriklausomybės aikštėje

Penktadienį Seime prisiekė ir pareigas pradėjo eiti naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis poste keičia šaliai dvi kadencijas nuo 2009-ų metų vadovavusią Dalią Grybauskaitę. Rinkimus gegužę laimėjęs G. Nausėda žada kurti gerovės valstybę, mažinti socialinę atskirtį, o per inauguraciją sako norintis siųsti žinią, kad „Lietuva yra viena“.

I-oje dalyje prezidentas nuvyko prie Aušros vartų, ten akimirkai su žmona stabtelėjo ir pėsčiomis keliavo iki J. Basanavičiaus paminklo.

Parlamente G. Nausėda prisiekė Lietuvai ir oficialiai tapo Lietuvos prezidentu. Jis prisiekė Lietuvai ir Konstitucijai.

G. Nausėda pažadėjo būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas.

12 val. Prezidentas dalyvavo Ginkluotųjų kariuomenės pajėgų ir Šaulių sąjungos rikiuotėje ir parade Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje.

Po jo sekė atvykimas į Vilniaus arkikatedrą baziliką būsimoms Šv. Mišioms.

Komentarais ir įžvlagomis dalijosi istorikės Jolanta Karpavičienė ir Vilma Akmenytė-Ruzgienė; filosofas Vytautas Ališauskas ir buvęs premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius.

Ved. Nemira Pumprickaitė ir Virginijus Savukynas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt