Savaitė. Socialdemokratų darbo partijai spyriojantis, netyla kalbos apie mažumos Vyriausybę

Stringa derybos dėl Seimo valdančiosios koalicijos: Lietuvos socialdemokratų darbo partija, iš pradžių akcentavusi savo teises į Seimo pirmininko postą, šią savaitę netikėtai susitelkė į kalbas apie didesnius vaiko pinigus ir skurdo mažinimą šalyje. Partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas teigia, kad pirmiausia yra deramasi dėl Socialinės apsaugos ministerijos ir programos, kurią partija pasiūlė likusiems koalicijos dalyviams. Socialdemokratų darbo partijai spyriojantis, netyla kalbos apie mažumos Vyriausybę, sudarytą iš trijų partijų.

Studijoje viešintis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, paklaustas, ar medicinos sistemoje jis tikisi dar kokių nors pokyčių iki ateinančių Seimo rinkimų, teigia, kad nemato galimybių net tiems pokyčiams, kuriuos rekomenduoja Europos Sąjungos institucijos. Pašnekovas sako, kad nors prasmės imtis permainų nėra, visgi žada surengti diskusijas – mat jos gali padėti naujai išrinktiems savivaldybių merams.

Jungtinėse Amerikos Valstijose, griežtinant legalią imigraciją, nelegali tapo didžiausia per 13 metų. Pastaruoju metu Amerika klausosi tikrų siaubo istorijų apie pasienyje ties Meksika esančius vaikus: purvini, pavargę ir ligoti. Kongresas, atidėjęs visus darbus, paskyrė puspenkto milijono dolerių sitaucijai gerinti. 

Jungtinių valstijų ir Irano konfliktas šią savaitę pasiekė naują apsižodžiavimų lygį po to, kai Iranas pareiškė, kad Baltieji rūmai kenčia nuo silpnaprotystės. Donaldas Trumpas atšauna, kad jei Iranas nenusileis ir toliau puls Jungtines Valstijas ar jų pajėgas, pačiam Iranui gresia galas.

Per 5-erius metus galima daug ką pamiršti: štai Krymo aneksija ir karas Rytų Ukrainoje, regis, taip pat pamiršti. Būtent dėl šių priežasčių Rusija buvo praradusi balsą Europos Taryboje, tačiau šįmet Rusijos parlamentarai atgavo pilnavertę narsytę Europos Taryboje. Šį grįžimą labiausiai išnaudoja pati Rusija, skelbdama, kad Vakarų politika keičiasi ir kad Rusija laimėjo karą.

Protestai Čekijoje – didžiausi nuo „Aksominės“ revoliucijos laikų. Žmonės į gatves renkasi jau nuo balandžio mėnesio, kai premjeras Andrej Babiš pakeitė teisingumo minsitrą. Taip pat premjeras A. Babiš kaltinamas korupcija. 

Estijoje jau rytoj akcizas alkoholiui sumažės ketvirtadaliu – taip tikimasi sumažinti estų srautus į Latviją bei prisivilioti suomių. Ryga planuoja atsakomąjį smūgį – stipriam alkoholiui akcizą sumažinti 15 procentų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau