Stilius. Elegantiškoji Erika Umbrasaitė, siekis įamžinti istoriją ir Raimundo Banionio kūrybos viršūnės

Rašytoja tapusi žurnalistė Erika Umbrasaitė, persikrausčiusi gyventi į Prancūzijos kaimą, ten pavirto elegantiškesne už pačias prancūzes. E. Umbrasaitė kasmet išleidžia knygą, efektyviai kuria, o svarbiausia – moka pasišaipyti iš savęs. Rašytoja prideda, kad gyvenimas Prancūzijoje išmokė tokių elgesio normų, kurios lietuviams – tolimos kaip Mėnulis.

Ekonomistas, archeologas, socialinių mokslų daktaras ir buvęs energetikos viceministras Rokas Flikas. Panašu, jog šiam, Klaipėdoje gyvenančiam vyrui, vienos profesijos nepakanka. Šiandieną apie Prūsijos kraštą ir Mažosios Lietuvos žmones kuriančio rašytojo gyvenimas prilygsta tikram romanui – mat jis pamena ir karo baisumus, ir slėptą tapatybę, ir vargingo gyvenimo dienas. Tiesa, griebtis rašymo R. Fliką paskatino žmona Regina Arbačiauskaitė. Būtent ji neapsikentė vyro nuolat kartojamos frazės „neišmanoma istorija sugrįžta“.

Pokalbis su kino ir teatro režisieriumi Raimundu Banioniu. Pastarasis kadaise vos nenuėjo savo tėvo, aktoriaus Donato Banionio, pėdomis, tačiau suprato – statyti spektaklius yra daug įdomiau, nei juose vaidinti. Apie sunkius ir lengvus laikus, apie tėvų ir vaikų santykius, apie šlovę ir kūrybos pauzes bei namus, kuriuose gyvena menininkai.

Ved. V. Baublienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau