Stilius. Kaip išgyventi mylimo netektį, pernakt susidariusias skolas ir sunkias vaikystės nuoskaudas

trijų moterų pasakojimai

Amerikos lietuvė Lidija Rasutis nuo pat pirmųjų pašnekesio sekundžių sako: „Jaučiu iš savęs dar trykštančią jaunatvę ir energiją.“ Gyvybingumo ir, regis, pozityvumo nestokojančiai L. Rasutis, deja, gyvenimas laimės pašykštėjo – moteris išgyveno sužadėtinio netektį. Kuomet pora planavo tuoktuves, o po jų – šeimyninio židinio kurstymą, vyrą netikėtai užklupo liga, taip visam laikui atskirdama įsimylėjėlius. Tačiau L. Rasutis sako: „Aš nei pykstu, nei gailiu savęs – džiaugiuosi, kad tokį žmogų galėjau pažinti ir patirti tokią meilę.“

Ūkininkė, tautodailininkė Birutė Dapkienė puikiai žino, ką reiškia prarasti sėkmingą verslą per vieną naktį. Prieš kelerius metus drabužių salono Vilniaus centre savininkė liko su milijoninėmis skolomis, tačiau B. Dapkienė nepasidavė ir nepuolė į depresiją. Moteris tikina: „Tokia jau mano filosofija – nieko neimsiu iš kitų, nes pati turiu kojas ir rankas.“ Kaip moteris suvaldė didžiąją gyvenimo krizę?

Baleto solistė Beata Molytė – tikra scenos dievaitė. Ilgos repeticijų valandos, scenai paaukoti vakarai ir savaitgaliai, galimybė siekti karjeros aukštumų – už visa tai ji dėkinga savo supratingam vyrui. Tiesa, B. Molytė sakosi turinti iš vaikystės likusių nuoskaudų. Pirmiausia, mergina, dar būdama jauno amžiaus, susidūrė su tėvo netektimi, kiek vėliau susirgo ir mama, todėl B. Molytė buvo priversta pradėti gyventi suaugusiųjų gyvenimą. B. Molytė prisimena: „Kol mano klasės draugės dar tik žaidė su lėlėmis, aš jau išgyvenau daug rimtesnius dalykus.“ Kokių dar nuoskaudų turi baleto solistė, po 20 scenai atiduotų metų nusprendusi atversti naują gyvenimo lapą?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau