Lietuvos rankininkai pasaulio čempionato atranką pradėjo užtikrinta pergale

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykstančio 2019 metų pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų 2 grupės turnyro pirmosiose rungtynėse penktadienį Lietuvos rinktinė 36:20 (17:7) nugalėjo Izraelio komandą.
organizatorių nuotr.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų klaidomis ir tik po pirmų kelių nesėkmingų atakų ekipoms pavyko pelnyti pirmuosius įvarčius. Izraelis Lietuvos rinktinės į priekį nepaleido tik pirmas 5 minutes, po kurių rezultatas buvo 5:4. Vėliau puikiai vartuose sužaidė Vilius Rašimas, o puolime lietuviai išnaudojo savo susikurtas progas. Pirmajame kėlinyje galingai finišavusi Lietuvos rinktinė pirmavo 17:7.

Antrasis kėlinys į rungtynes intrigos jau negrąžino. Drausmingai žaidusi Lietuvos rinktinė išlaikė dviženklį pranašumą viso susitikimo metu ir varžovams priartėti neleido. Artūras Juškėnas manevravo komandos sudėtimi ir leido pasireikšti visiems savo rankininkams, o Lietuvos rinktinė rungtynes baigė rezultatu 36:20.

Mūsų šalies komandai Aidenas Malašinskas pelnė 9 įvarčius, Lukas Juškėnas – 6, Rolandas Bernatonis, Skirmantas Plėta, Mindaugas Tarcijonas ir Ignas Grigas – po 3, Žanas Virbauskas, Laurynas Palevičius ir Tadas Stankevičius – po 2, Mindaugas Dumčius, Gintaras Cibulskis ir Karolis Stropus – po 1.

Lietuviai šeštadienį žais su Gruzijos rankininkais, kurie pirmajame mače 21:24 (12:11) nusileido Latvijos atstovams.

Į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą pateks tik grupės nugalėtojas.