Verslas

2014.06.04 11:11

EK skelbs, ar Lietuva gali įsivesti eurą

BNS, LRT.lt2014.06.04 11:11

Europos Komisija (EK) ir Europos centrinis bankas trečiadienį paskelbs oficialią išvadą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus.

Europos Komisija (EK) ir Europos centrinis bankas trečiadienį paskelbs oficialią išvadą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus.

Komisija, pristatydama raportą apie Konvergencijos programos vykdymą, pateiks oficialias išvadas, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus. Nuo EK ir ECB sprendimų priklausys pasiūlymas ES Tarybai dėl euro įvedimo Lietuvoje – Tarybos sprendimo tikimasi liepos pabaigoje.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas antradienį sakė, kad EK ir ECB sprendimai Lietuvai turėtų būti palankūs. Pasak jo, staigmenų nereikia tikėtis, nes šalis padarė visus „namų darbus“.

„Be jokios abejonės, rytoj mes laukiame žinių iš Briuselio ir Frankfurto ir, tiesą pasakius, aš nesitikiu kažkokių staigmenų, nes, mano įsitikinimu, Lietuva tikrai padarė namų darbus ir tikiuosi pozityvių sprendimų“, – antradienį LRT radijui sakė LB valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas.

Gegužės 15 dienos duomenimis, kurių pagrindu bus rengiami ECB ir EK konvergencijos pranešimai, Lietuvos valdžios sektoriaus skolos ir šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis yra 39,4 proc.(maksimalus leistinas rodiklis – 60 proc.), valdžios deficitas – 2,2 proc. BVP (3 proc.), ilgalaikių palūkanų norma – 3,6 proc. (ne daugiau 5,4 proc.).

Dvejus metus nuolat mažėjęs vidutinės metinės infliacijos rodiklis Lietuvoje balandį buvo 0,6 proc. – šis rodiklis atitiks ir Mastrichto kriterijų.

Lietuva bus 19-ta ES valstybė narė, įsivedusi eurą.

LRT radijas ir televizija po 13 valandos žinių transliuos spaudos konferenciją, kurioje Europos Komisijos išvadą dėl euro įvedimo Lietuvoje komentuos Vyriausybės, Centrinio banko ir Europos Komisijos atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.