Verslas

2019.02.18 19:05

Atsakas į LRT tyrimą: V. Matijošaitis absurdiškais vadina įtarimus, kad turi interesų draustiniuose

BNS2019.02.18 19:05

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis absurdiškomis prielaidomis vadina mestus įtarimus dėl Kauno draustinių planų koregavimo.

„Visa tai yra nieko bendro su realybe neturinčios absurdiškos prielaidos. Kaip yra pasakęs gerbiamas krepšinio treneris Vladas Garastas, tai yra lyg bezdėjimas į vandenį“, – pirmadienį per spaudos konferenciją teigė V. Matijošaitis.

„Man tai panašu į konservatorišką įprotį prieš rinkimus pradėti šmeižto kampanijas. Prieš ketverius metus visas Kaunas buvo nukabinėtas plakatais su milicininko kepure – kažko panašaus laukiau ir šiomis dienomis“, – pridūrė jis.

LRT Tyrimų skyriaus teigimu, vieno iš draustinių buferinėje zonoje bendrovė „Vici Investments“, kurios vienintelis akcininkas – V. Matijošaitis, įsigijo žemės ir prieš pat tarybos sprendimą užregistravo mažiausiai 15 sklypų.

Sprendimus koreguoti dviejų miesto draustinių planus Kauno miesto savivaldybės taryba vasario mėnesį priėmė skubos tvarka.

LRT teigimu, tame pačiame posėdyje taryba nusprendė mažinti ir Kauno Vičiūnų vandenvietę, o kaip tik šioje teritorijoje V. Matijošaičio sūnus Šarūnas Matijošaitis turi nekilnojamojo turto.

„Mano sūnaus valdomai kompanijai „Vici Investments“ priklausantis projektas yra ne pačiame draustinyje, o šalia jo esančioje buvusios skaldos gamyklos teritorijoje ir tam projektui nereikia jokių absoliučiai jokių specialiojo plano ar kitų pakeitimų“, – teigė Kauno meras.

Anot jo, jis nematė būtinybės nusišalinti nuo balsavimo, kadangi yra kaunietis. 

Anot LRT, sklypuose planuojama statyti prestižinius būstus, o pakeitimai gali apimti statybų taisykles, pavyzdžiui, kad jose būtų leidžiami aukštesni, didesni pastatai arba viename sklype jų būtų galima statyti daugiau. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt