Verslas

2019.02.06 11:33

R. Masiulis apie „Lietuvos geležinkelių“ pirkimus: atsisakyti įtarimų keliančių tarpininkų užtrunka

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.02.06 11:33

LRT Tyrimų skyriui pranešus, kad „Lietuvos geležinkeliuose“ ir toliau vykdomi pirkimai iš įmonių, susijusių su Rusija, taip pat – iš teisėsaugos įtarimų sulaukusio verslo, bendrovė sako netoleruosianti abejonių keliančių tiekėjų. Pasak bendrovės vadovo Manto Bartuškos, bus bandoma pirkti tiesiogiai iš gamintojų, o ne per tarpininkus, o jei situacija nesikeis, bus svarstoma imtis teisinių priemonių dėl konkurencijos ribojimo. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis LRT RADIJUI teigia, kad tiekėjų rinkoje yra mažai, tad atsisakyti įtarimų keliančių tarpininkų užtrunka.

„Rinkoje yra labai ribotas tiekėjų ratas, o ir visi jie vienaip ar kitaip susiję su buvusia „Lietuvos geležinkelių“ vadovybe. Arba pozicijos taip įsitvirtinę, kad net tiekėjai reikalauja, kad būtent šie tarpininkai būtų kaip detalių tiekimo tarpininkai.

Tad ši užduotis „Lietuvos geležinkeliams“ yra sudėtinga, nes tam reikia laiko, kad susitvarkytų su tais įtartinais tiekėjais ir šešėlių ant jų neliktų. Reikia, kad atsirastų visa grupė tų tiekėjų, kurie yra skaidrūs. O iš kur tokių paimti? Tam reikia laiko. Dėl to visas šis procesas ir užtrunka“, – LRT RADIJUI sako ministras.

Kaip LRT.lt skelbia, valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ viešuosius pirkimus toliau laimi su Rusija susijusios įmonės. Dėl to prieš daugiau nei 2 metus buvo priverstas atsistatydinti geležinkelių vadovas Stasys Dailydka. 

Kaip skelbiama LRT atliktame tyrime, skandalingi pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl galimų neskaidrių buvusios „Lietuvos geležinkelių“ administracijos sudarytų sandorių buvo nutraukti, o tuomet skandalų lydėtos įmonės toliau laimi viešuosius pirkimus. Vienos tokių – UAB „Railvec“ – akcininkai yra ne tik susiję su koncernu „TransMashHolding“, į kurį tekėjo „Lietuvos geležinkelių“ milijonai, bet ir su naujosios įmonės, Lietuvoje nusitaikiusios į Kaliningrado tranzitą, akcininkais. O visas šis tinklas yra susijęs su buvusiu Rusijos geležinkelių vadovu Vladimiru Jakuninu.