Naujienų srautas

Verslas2019.01.01 11:02

Senjorams pensija didėja 7 proc.

Sausį visi pensininkai gaus didesnes pensijas. Daliai jų pinigus į namus pristatys ne Lietuvos pašto, bet nauji pensijų nešiotojai. Pokyčiai laukia ir kaupiančių pensijų fonduose. Visi kaupiantieji mokės įmokas nuo savo darbo užmokesčio, o nenorintieji dalyvauti pensijų kaupimo sistemoje turės teisę per pusę metų to atsisakyti.

Lietuvoje apie 800 000 asmenų, beveik kas trečias šalies gyventojas, gauna bent vienos rūšies pensiją. Visos pensijos nuo sausio padidėja daugiau kaip 7 proc.

„Sodros“ duomenimis, pensijas į namus gauna maždaug 200 tūkst. tokią teisę turinčių žmonių. Beveik pusė jų šiais metais sulauks naujų pensiją atnešančių darbuotojų, kurie turės parodyti pažymėjimą, susipažinti.

Nuo Naujųjų keičiasi ir pensijų kaupimo sąlygos. Visiems gyventojams, tiek šiuo metu dalyvaujantiems kaupime, tiek naujai įtraukiamiems  į kaupimą, suteikiama galimybė atsisakyti. Tačiau gyventojai skatinami rūpintis ateitimi ir kaupti pensiją. Dėl socialinio draudimo pokyčių ir atnaujinamų informacinių sistemų šį antradienį ir trečiadienį gali būti trikdžių naudojantis elektroninėmis „Sodros“ paslaugomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi