Verslas

2018.12.28 21:34

Dosnios valstybės įmonių Kalėdos: dovanos ir renginiai kainavo dešimtis tūkstančių

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.28 21:34

Valstybės įmonės šiemet tapo dosniais Kalėdų seneliais. Įmonių šventės darbuotojams atsiėjo po kelias dešimtis tūkstančių eurų. Partneriams kai kurie negailėjo dovanų. Pavyzdžiui, „Klaipėdos nafta“ dovanojo kūčiukų po 5, saldainių – po 20 eurų. „Lietuvos geležinkeliai“ vien saldainiams išleido 10 tūkst. eurų. Seimo Audito komiteto narė Agnė Bilotaitė tokią praktiką kritikuoja ir vadina pinigų švaistymu.

Seimo rūmuose žiba eglė. Dovanos darbuotojams šįkart negausios – vos daugiau nei tūkstantį eurų kainavo tradicinis kalėdinis renginys kanceliarijos darbuotojų vaikams. Tuo metu patys darbuotojai savo iniciatyva organizuoja šventinį renginį – už jį mokės iš savo kišenės.

Vyriausybė irgi neišlaidavo – artėjant Kalėdoms darbuotojai susitiko bažnyčioje, kur išklausė kunigo pamokslo, o vaišinosi kūčiukais, kisieliumi ir bandelėmis.

Valstybės įmonės savo darbuotojų šventėms skyrė kur kas didesnes sumas. „Klaipėdos nafta“ organizavo 2 kalėdinius renginius – vieną darbuotojams, kitą – jų vaikams. Išleido 30 tūkst. eurų.

Įmonės Kalėdų senelis dosnus. Beveik 9 tūkst. eurų buvo skirti dovanoms klientams, partneriams. Pavyzdžiui, 220 pakuočių kūčiukų po 5 eurus ir 50 saldainių dėžučių po 20 eurų.

„Jūs supraskite, kad kalėdinė dovana, tai yra dovanos turinys, bet vien kūčiukų maišelio, kaip atrodytų, nenuneštume, jis turi būti šventiškai įpakuotas, su įmonės logotipu ar atviruku, kas iš tikrųjų sudaro visą dovaną“, – sakė „Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Orinta Barkauskaitė.

Specialiai „Lietuvos geležinkelių“ išleisti atvirukai, piešti darbuotojų vaikų. Įmonė taip pat pirko saldainių su logotipu už 10 tūkst. eurų, kalendorių. Visa tai – partneriams. 

Darbuotojams šiemet buvo 4 renginiai skirtingose šalies vietose. Jie įmonei atsiėjo 30 tūkst. eurų. Esą tradicijos keičiasi.

„Norime su visais darbuotojais kartu švęsti Kalėdas, neplanuojame švenčių, kaip anksčiau vadovai atskirai švenčia. Šiemet regionuose kartu su darbuotojais darėme šventes. Vadovybė turėjo galimybę su visais darbuotojais pabendrauti“, – pasakojo „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento direktorius Mantas Dubauskas.

Lietuvos oro uostai sako, kad partnerių dovanomis nemalonina. Tačiau šventė, skirta visiems Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostų darbuotojams, vyksta.

„Šiam vidinės komunikacijos motyvaciniam renginiui skiriama apie 23 tūkst. eurų. Reginys skiriamas įmonės darbuotojams – 600 žmonių, kurie pernai į valstybės biudžetą uždirbo 3,4 mln., tai kartu su jais norime pasidžiaugti rezultatais“, – kalbėjo Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Seimo Audito komiteto narė Agnė Bilotaitė sako, kad geriau įmonės pinigus naudotų tam, kad atpigtų jų teikiamos paslaugos, nei švaistytų dešimtis tūkstančių renginiams ir dovanėlėms.

„Pavyzdys, kai valstybės įmonėse yra elgiamasi  priešingai, negu versle. Versle pasiskaičiuoja vadovas, kiek gali skirti pinigų dovanėlėms, kūčiukams, o šiuo atveju, kai valstybinė įmonė, tai kaip ir niekieno pinigai, juos švaisto nelabai racionaliai ir atsakingai“, – sakė Seimo Audito komiteto narė Agnė Bilotaitė.

Apskritai renginiams įmonės pinigų negailėjo – per viešuosius pirkimus kai kurios išleido milijonines sumas. Lietuvos geležinkeliai – 1 mln. 300 tūkst. Įmonė tikina, kad renginiai bus paskirstyti keleriems metams ir bus skirti ne tik darbuotojams, bet ir visuomenei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt