Verslas

2018.07.22 16:46

Lietuviai atostogoms išleidžia vis daugiau: 1000 eurų skiria kas trečias

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.22 16:46

Vis daugiau lietuvių atostogoms skiria didesnę pinigų sumą. Prieš trejus metus 1000 eurų atostogoms skirdavo kas šeštas lietuvis, dabar tiek išleidžia kas trečias. Ekonomistai tokį pokytį sieja su išaugusiu darbo užmokesčiu ir padidėjusiomis senatvės pensijomis.

Mirandos Biretienės šeima per metus aplanko dvi, o kartais ir tris užsienio šalis. Kelionės tikslu šeima dažniau renkasi egzotines, o ne Europos valstybes. Pinigų šeima atostogoms neskaičiuoja - pasak jų, ilgesnėms neretai tenka skirti ir tris tūkstančius eurų. Tačiau negaila, nes jau aplankė 20 procentų viso pasaulio.

„Aš manau, kad kelionės yra didesnė prioriteto dalis. Tai yra gyvenimo malonumas. Tu gali pamatyti, tu gali pajausti. Kas iš to, kad čia sėdėsi su mašina namuose. Manau, kad ir vaikams tai yra didelis akstinas ateityje kažkuo labiau domėtis“, – sako moteris.

Kad daugėja šeimų, atostogoms skiriančių daugiau pajamų, pastebi ir kelionių ekspertai. Vidutiniškai, pasak jų, lietuviai atostogoms skiria 600 eurų, bet norintys kokybiškesnių atostogų pinigų negaili. Pavyzdžiui, kas trečias lietuvis išleidžia 1000 ir daugiau eurų. Prieš trejus metus tokių buvo tik kas šeštas.

„Mūsų akimis, žmonės šiais metais linkęišlaidauti ir tai labai jaučiasi, yra labai didelė pasiūla, labai didelis pasirinkimas, tad natūralu, kad renkasi atostogas, kaip ir minėjau, ne vieną ir ne du kartus, o kartais ir tris, keturis kartus per metus“, – sako „Baltic Tours“ kelionių ekspertas Andrius Paulionis.

Pasak kelionių organizatorių, didžioji dalis lietuvių atostogoms renkasi ne Lietuvos, o užsienio kurortus. Valstybinio turizmo departamento duomenimis, pernai atostogaujančiųjų Lietuvoje skaičius, lyginant su 2016-aisiais, sumažėjo vienu procentu. Populiariausi traukos taškai, kelionių organizatorių teigimu, tebėra Turkija, Graikija, Ispanija bei Italija.

Ekonomistas Nerijus Mačiulis pažymi, kad pokytį reikėtų sieti su išaugusiu darbo užmokesčiu ir padidėjusiomis senatvės pensijomis.

BNS nuotr.

„Gyventojai jaučiasi daug geriau dėl savo finansinių perspektyvų. Ne tik geriau vertina savo dabartinę finansinę padėtį, bet ir galimybes uždirbti ateityje. Taip pat, ką rodo ir vidutinio darbo užmokesčio tendencijos, per pastaruosius kelerius metus vidutinis darbo užmokestis gerokai pasistūmėjo aukštyn. Padidėjo ne tik vidutinis darbo užmokestis, bet ir senatvės pensija išaugo beveik ketvirtadaliu per du metus, tai irgi padidino kai kuriems gyventojams galimybes atostogauti“, – teigia ekonomistas.

Daugiau apie tai – Gretos Zulonaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.