Verslas

2018.06.13 12:57

Antikorupcijos komisijoje išsiskyrė pozicijos dėl taikos sutarties su „Danpower“

BNS2018.06.13 12:57

Seimo Antikorupcijos komisijai svarstant Energetikos ministerijos taikos sutarties su Vokietijos energijos bendrove „Danpower“ pasirašymo aplinkybes ir oponentams teigiant, kad sutartis neturėjo būti sudaryta, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas laikosi pozicijos, kad ji atitinka viešąjį interesą.

Komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius priminė, kad komisija yra gavusi anoniminį skundą dėl taikos sutarties su „Danpower“.

„Kovo 13 dieną gavome anoniminį skundą, kuris buvo siunčiamas ir žiniasklaidai, vyriausybei (...) Nutarėme gauti Energetikos ministerijos poziciją. Į komisiją kreipėsi kolegos Naglis Puteikis, Jurgis Razma, kad šitą klausimą nagrinėtume komisijos posėdyje, suderinę su ministru“, – posėdyje sakė V. Gailius.

Ž. Vaičiūnas teigia, kad dar 2017 metais buvo susitikęs su „Danpower“ atstovais dėl jų projektų Vilniuje ir Kaune, tačiau sprendimas sudaryti taikos sutartį gimė iš esmės tuomet, kai teismas neskundžiama nutartimi nusprendė, kad ministerijos prieš kelerius metus padaryti sprendimai dėl Vilniaus projektoneturėjo būti priimti.

„2017 metais turėjau pats ne viena susitikimą su „Danpower“ atstovais (...) Praktiškai visus 2017 metus laikėmės pozicijos, kad teismas turėjo nuspręsti dėl bylų. 2018 metų sausio 25dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą Vilniaus byloje (...) Šis epizodas buvo pagrindinis momentas turbūt, dėl ko rimtai apsvarstėme taikos galimybės. Bylos (dėl Vilniaus ir Kauno projektų – BNS) visiškai analogiškos procesine, procedūrine ir faktinių aplinkybių prasme“, – posėdyje sakė Ž. Vaičiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt